Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tropické noci vystřídal mráz: Na Jizerce bylo naměřeno minus 2,3 stupně Celsia

Zdroj: pixabay.com
ochlazení
V Česku jsou poslední týdny převážně jen horké dny, které doprovázejí opravdu vysoké teploty. Nicméně dnešní ráno bylo velmi překvapivé. Na některých místech v republice totiž v noci na středu mrzlo. Nejvíce klesly teploty ve vyšších polohách, a to v Krušných horách nebo na Šumavě. Nejnižší teplota pak byla naměřena v Jizerských horách na Jizerce, kde minimální teplota klesla na minus 2,3 stupně Celsia.

Tropické dny nás doprovázejí už několik týdnů a čekání na ochlazení je občas až zoufalé. V noci na středu ovšem přišlo příjemné ochlazení. "Dnešní ráno bylo po delší době osvěžující s průměrnou minimální teplotou kolem 10 °C. Dokonce byla i místa, kde mrzlo," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebookovém profilu.

Největší ochlazení přišlo na místech, která se nacházejí ve vyšších polohách. Například mrzlo v Krušných horách, na Šumavě, ale i v Jizerských horách, kde byla naměřena i nejnižší teplota. Na Jizerce klesla minimální teplota na minus 2,3 stupně Celsia.

Výrazně větší ochlazení nás však nečeká. Do konce týdne podle ČHMÚ bude povětšinou jasno až polojasno. Místy se vyskytnou přeháňky s ojedinělými bouřkami. Nebude to však žádná rapidní změna a denní teploty se většinou budou pohybovat mezi 22 až 27 °C.

V platnosti je také stále výstraha, která platí už od úterý. Výstraha meteorologů před nebezpečím vzniku požárů platí pro hlavní město Prahu, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj.

Související články

Další články