Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tropické dny se vracejí: O víkendu se teploty vyšplhají ke třiceti stupňům Celsia

Tropické dny se vracejí: O víkendu se teploty vyšplhají ke třiceti stupňům Celsia
Zdroj: pixabay
Počasí
Letošní prázdninové počasí je jako na houpačce. Léto odstartovalo vysokými teplotami, které se vyšplhaly až ke 40 stupňům a během minulého týdne přišlo velké ochlazení, že v některých oblastech, zejména horských, dokonce i mrzlo. Proměnlivé počasí se nás bude držet, protože podle předpovědi meteorologů se během následujícího víkendu mají teploty opět dostat až ke třiceti stupňům.

Léto 2019 je plné změn a překvapení. Především počasí je proměnlivější, než kdy jindy. Touhle dobou, tedy v polovině července, by už mělo končit období srážek. Jenže opak je pravdou, protože deštivé počasí dorazilo do Česka teprve nedávno.

Tento týden se ale na milovníky letních radovánek štěstí usměje. I když během předešlého týdne v některých horských oblastech i mrzlo, víkend přinese opět radikální změnu. Podle předpovědi meteorologů se denní teploty mohou znovu vyšplhat až ke krásným třiceti stupňům Celsia.

Během pondělí bude převážně polojasno. Ráno se mohou objevit mlhy, kvůli vysoké vlhkosti vzduchu po srážkových úhrnech z víkendu. Místy se mohou vyskytovat přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni Celsia.

Úterý bude velmi podobné jako pondělí. Převážně polojasno, na severu můžeme ojediněle očekávat přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 24 stupni.

Středa bude opět podobná dnům předešlým. Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty se očekávají mezi 21 až 25 stupni Celsia.

Čtvrtek už přijde mírné oteplení. Jako začátek týdne bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Nicméně nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 24 až 28 stupni.

V pátek bude podle předpovědi meteorologů polojasně a převážně ve večerních hodinách oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni, což bude pro všechny jistě příjemná změna.

Sobota a neděle bude polojasná. Ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky. Ovšem nejvyšší denní teploty příjemně překvapí. Budou se pohybovat mezi 27 až 32 stupni.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy