Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Tropická vedra sužují Česko: Meteorologové řekli, kdy se u nás konečně ochladí

Počasí
Úmorná vedra už několik týdnů bičují Česko. Teploty se šplhaly těsně ke čtyřicítce a horko trápí zemi i v těchto dnech. Všechny zajímá, kdy se konečně alespoň trochu ochladí. Proto jsme se na to zeptali meteorologů!

Zatímco západní Evropa se ochlazení dočká už tento víkend, v Česku si na snesitelnější teploty ještě počkáme. Podle meteorologů z Českého hydrometeorolo­gického úřadu (ČHMÚ) u nás vlna veder odezní až začátkem srpna.

Potvrzuje to i Dagmar Honsová z Meteopressu. „Čvrtek byl tím nejteplejším červencovým dnem a zatím to vypadá, že také na následujících 14 dnů. Až do konce července se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat od 26 do 31 °C (v pátek na sv. Annu bude až 34 °C) a ochlazení přinese až počátek srpna – to bude i více oblačnosti, kdy očekáváme oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Odpolední teploty se budou pohybovat nejčastěji od 23 do 28 °C,“ řekla eXtra.cz Honsová.

Strach, že nastane konec letním radovánkám, však rozhodně není namístě. „Podzimní počasí se na nás ale rozhodně nechystá a na koupání to bude i ve druhé polovině srpna,“ ubezpečila Honsová.

Mohlo by vás zajímat

Další články