Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Trojčata Koláčkovi slaví Vánoce. Jenže není to bez problémů… Pomozte jim užít si bohatého Ježíška!

Trojčata Koláčkovi se těší na Vánoce.
Zdroj: archiv trojčata Koláčkovi
+ Další 3 fotografie
Trojčata Koláčkovi jsou sourozenci, kteří neměli po narození tolik štěstí jako zdravé děti. Narodili se předčasně a neměli vyvinuté plíce. Po porodu nedýchali a v důsledku toho u nich došlo k těžkému a trvalému postižení. Všichni tři se těší na Ježíška a potřebují vaši pomoc! A kdy jindy udělat dobrý skutek než o Vánocích.

Maminka Alena Kosmáková z Újezdu u Brna vychovává tři těžce postižené čtrnáctileté syny. Chlapci se narodili předčasně, neměli plně vyvinuté plíce, po porodu nedýchali a bohužel v důsledku toho u nich došlo k těžkému a trvalému postižení. Vojta si navíc prošel onkologickou léčbou, David je nevidomý a Olda má z nich nejtěžší mentální retardaci. Kluci nechodí ani se sami nenají.

Lidé si jen těžko dokáží představit, jak je náročná starost o taková trojčata. Ale maminka Alena vše zvládá na jedničku! Pomáhá jí ještě její prvorozená dcera Kateřina a přátelé. Chlapci potřebují nejen každodenní asistenci při základních úkonech a mnoho zdravotních pomůcek, ale i věci běžné spotřeby, jako jsou pleny, vlhčené ubrousky, speciální stravu a podobně. Zdravotní pojišťovna ale bohužel neproplácí vše, co je třeba.

Sice si chlapci díky dobrým lidem užívají života naplno, ale kdyby těch dobrých lidí bylo ještě více, byli by mnohem šťastnější. A kdy jindy pomoct než nyní o Vánocích. Chcete vykouzlit klukům úsměv na rtech? Můžete jim dopřát bohatého Ježíška a pomoct mamince Aleně!

Rodina by uvítala zejména vlhčené ubrousky, papírové utěrky, papírové podložky, bio masážní olejíčky, ovocné výživy, piškoty, tužkové baterie do hraček pro kluky, které můžete zasílat na adresu: Společnou cestou s námi z.ú., Na Zámečku 994, 664 53 Újezd u Brna. „Bydlíme kousek od Brna, máme rádi nové lidi kolem, tak kdo chce, klidně se může za námi dojet podívat,“ stojí na stránkách trojčat Koláčkových.

Pokud by někdo chtěl přispět finančně, mají trojčata Koláčkovi k dispozici transparentní účet u Klubu dvojčat a vícerčat, č.ú.: 215252811/0600. Variabilní symbol, kterým jsou peníze určené jen klukům, je 333 – ten se musí opravdu uvést, aby prostředky šly pouze trojčatům Koláčkovým. Účet můžete sledovat ZDE.

Příběh trojčat Koláčkových můžete najít TADY nebo si stačí zadat do Googlu „trojčata Koláčkovi“. Kdy jindy pomoct než o Vánocích! Chlapci i maminka Alena vaši pomoc opravdu ocení.

Související články

Další články