Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tripartita rozhodla: Žádné restrikce pro neočkované zaměstnance, Hamáček ostrouhal

Tripartita: Žádné restrikce pro neočkované zaměstnance
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Očkování

Sociální partneři i zástupci vlády odmítli na dnešním mimořádném jednání tripartity uložení jakýchkoli restrikcí pro neočkované zaměstnance. O výsledku jednání k opatřením proti koronaviru na pracovištích informovala tripartita na Twitteru. Podle zprávy premiér Andrej Babiš (ANO) současně vyjádřil nesouhlas s povinným očkováním obyvatel.

Po pondělním jednání Ústředního krizového štábu jeho šéf a končící vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zmínil návrh, podle něhož by do provozů a kanceláří nesměli lidé bez očkování, negativního testu či potvrzení o prodělaném covidu. Odboráři a podnikatelé to kritizovali.

Není možné trestat pracovníky a firmy

Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly není možné za nízkou proočkovanost trestat pracovníky a firmy. Zaměstnavatelé přitom už na jaře neúspěšně usilovali o to, aby mohli zřizovat svá očkovací centra. Podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje (70) by podniky dokázaly své lidi k očkování motivovat. Odbory a podnikatelé si stěžují také na to, že s nimi vláda předem chystaná opatření neprojednává a dozvídají se o nich až po schválení.

Související články

Další články