Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Trinity z filmu Matrix slaví 53. narozeniny: Carrie-Anne Moss a Keanu Reeves měli románek

Trinity z filmu Matrix slaví 53. narozeniny: Carrie-Anne Moss a Keanu Reeves měli románek
Zdroj: Warner Bros.
+ Další fotografie
výročí
Kdyby bývala nešla na konkurz sci-fi filmu Matrix, těžko bychom o ní slyšeli. Kultovní trhák, který se z Matrixu bezpochyby stal, z ní udělal známou a vyhledávanou herečku. Carrie-Anne Moss, která dnes slaví 53. narozeniny, začínala jako modelka a dodnes patří k hvězdám s nejlepší fyzičkou z celého Hollywoodu.

Carrie-Anne Moss se narodila v kanadském městě Vancouver. Byla mladší ze sourozenců a vychovávala ji svobodná matka. Už odmala ji fascinoval svět filmu, a tak v jedenácti letech začala hrát v dětském hudebním divadle.

Carrie-Anne Moss začínala jako modelka

Budoucí herečka ve dvaceti letech opustila Kanadu a vydala se do Evropy, kde prorazila jako modelka. Brunetka s pomněnkovýma očima a ostrými rysy ve tváři slavila úspěchy především ve Španělsku, kde se dostala na přední stránky významných světových magazínů. Ještě při práci na Pyrenejském poloostrově získala roli v seriálu Dark Justice.

Matrix z ní udělal hvězdu

Po návratu z Evropy se dostala do Los Angeles a následovaly další menší role v seriálech. Diváci si ji mohou pamatovat ze seriálů Modelky s.r.o., Směr jih nebo Pobřežní hlídka. Carrie-Anne má herecké vzdělání. Po příjezdu do Ameriky začala hrát v Hudsonském divadle a zároveň studovala Akademii dramatických umění v Pasadeně. Hvězdu první kategorie z ní udělala až sci-fi trilogie Matrix, kde po boku Keanu Reevese (55) ztvárnila roli rebelky Trinity. Herečka nakonec hrála i v dalších dvou pokračování.

Po úspěchu v počítačovém dobrodružství se z ní stala žádaná herečka. Ona si však vybírala jen kvalitní projekty. Na svém kontě tak má například role ve filmech Čokoláda, Memento, Sněhový dort, Disturbia, Mozek v plamenech či drama Odpočítávání. Objevila se i ve snímku Rudá planeta, který se ale s úspěchem příliš nesetkal. Herečka by se měla objevit i ve čtvrtém díle Matrixu, jehož natáčení je naplánováno na rok 2022.

Románek s Keanu Reevesem

Během natáčení Matrixu se s kolegou Keanu Reevesem sblížila a prožila krátký románek. Láska na place však skončila a herečka se v roce 1999 provdala za méně známého kolegu herce Stevena Roye, se kterým má dvě děti. Herečka s rodinou žije v Los Angeles.

Související články

Další články