Protože na vás dennodenně ze všech stran doléhají hlavně ty katastrofické zprávy, jsme tu my, abychom vám zase jednou dodali trochy víry v lidstvo a ukázali vám, že všichni lidé nejsou špatní. Třeba jako pracovník pošty z amerického Norfolku, který udělal opravdu dojemné gesto pro tříletého Luka.

Tomu loni v dubnu zemřel pes Moe. Chlapeček ztrátu oblíbeného mazlíčka hodně prožíval a se svou mámou proto začal pravidelně vykonávat rituál. Jednou za čas si spolu sedli do kuchyně a psali mu dopis do „psího nebe“.

Psaní poté hodili do schránky, a když chlapec spal, matka se pro něho zase vrátila. Jednoho dne však obálku zapomněla vyzvednout a ta tam na druhý den po každodenní obchůzce pošťáka už nebyla.

Žena si myslela, že dopis skončil někde v úředním koši. Jaké ale bylo její překvapení, když se o pár dnů později dočkala odpovědi od Moeho, respektive od neznámého zaměstnance pošty. Stálo v ní: „Jsem v psím nebi. Celé dny si tu hraju a jsem šťastný. Díky, že jsi byl mým kamarádem. Miluju tě, Luku.“

Úžasné! A pravě takové drobné činy dělají ten náš hnusný svět hned o něco hezčí.