Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tříletou dcerku bodala nůžkami, mrtvou ji hodila do pračky: Zrůdná Alena zčerná za mřížemi

Zdroj: Facebook
+ Dalších 9 fotografií
rozsudek
Bestiální matka, která minulý rok v srpnu zavraždila tříletou dceru, jde do vězení. Krajský soud v Olomouci jí vyměřil 19 a půl roku za vraždu zvlášť surovým trýznivým způsobem. Během soudu žena svého činu hluboce litovala, přesto tvrdila, že by dívence nikdy neublížila.

K tragédii došlo 14. srpna 2019 v Přerově. Soud nemá pochyb, že holčičku zavraždila matka. „Z prohlídky po zadržení a převezení do léčebny vyplývá, že zpod nehtů ženy byly odebrány stěry, kde byla nalezena DNA oběti i její krev. Muž, který se na místě pohyboval, žádné podobné stopy po zadržení nevykazoval. Kromě toho byly na těle obžalované zdokumentovány četné hematomy na rukou dokazující údery,“ uvedl soudce Petr Sušil během soudního řízení ženy, jež usmrtila vlastní dceru. O soudním řízení informoval web iDNES.cz.

Žena byla v pondělí odsouzena za vraždu spáchanou na dítěti zvlášť surovým a trýznivým způsobem.

Obhájce Karel Viktora ale uvedl, že v bytě byl v čase vraždy i muž, který drogy užíval také. „Nelze vyloučit, že upadla například po pádu či vlivem drogy do bezvědomí a když se vzbudila v prázdném bytě po mužově odchodu, dítě již bylo mrtvé. To u ní vyvolalo šok a vlivem drogy a ztráty paměti si mohla sama začít myslet, že čin spáchala. Vlivem toho pobíhala kolem a křičela, že udělala povinu, z čehož je vyvozováno, že čin spáchala,“** uvedl Viktora.

Skutku lituje

Na začátku soudu se obžaloba dožadovala výjimečného trestu, který by zajistil trest odnětí svobody až na 25 let. Nakonec si ale matka za mřížemi odpyká 19 a půl roku. Soudce vzal v potaz také to, že žena odmítala přestat užívat návykové látky, přestože na ni okolí naléhalo. Během soudu ale zdůraznila, jak ji úmrtí vlastní dcery zarmoutilo.

"Strašně mě to mrzí a lituju toho, že malou už nikdy neuvidím. Znamenala pro mě vše na světě, nikdy bych jí neublížila, milovala jsem ji. Je mi strašně líto, že už tady není,“ řekla u soudu matka, která v noci 14. srpna a další den ráno užila pervitin. V té době několikrát do tříleté dcery udeřila pěstí, škrtila ji rukama, elektrickým kabelem a šestnáctkrát pobodala nůžkami. Bezvládné tělo poté nalezla policie v pračce s horním plněním.

„Nikdy v životě bych takovou věc neudělala, nejde mi do hlavy, že bych něco takového spáchala. Měla jsem pro ni nachystané na ráno věci do školky, měly jsme se stěhovat, měly jsme naplánovaný život. Nechápu, co se stalo,“ dodala matka.

Související články

Další články