Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Tříletého chlapce zastřelili omylem: Muži (18 a 19) pracovali na straně vládních sil

Zdroj: Profimedia.cz
Strašné
Kyjevský soud poslal ve středu dva muže do vazby pro podezření z nedělního útoku. Útočníci měli namířeno na regionálního poslance Viačeslava Soboleva, jenže omylem zastřelili jeho tříletého synka Sašu. Muži stráví ve vyšetřovací vazbě dva měsíce a hrozí jim až doživotí.

V neděli došlo v Kyjevě k útoku, při kterém měl být odstraněn člen Kyjevské oblastní rady a podnikatel Viačeslav Sobolev. Střelci ovšem minuli a omylem zastřelili jeho tříletého syna Alexandera. Ukrajinské ministerstvo vnitra potvrdilo, že cílem byl opravdu podnikatel Sobolev.

Během pondělí policie zadržela dva muže, kteří jsou z činu podezřelí. Podle úřadů jsou útočníci ve věku 18 a 19 let. Ve středu je soud poslal na dva měsíce do vyšetřovací vazby. Hrozí jim až doživotí.

Oba útočníci jsou údajně bývalými účastníky protiteroristické operace na východě Ukrajiny. Bojovali na straně vládních sil. Agentura Unian informovala, že se k činu přiznali.

Zástupce praporu Aratta Andrij Hergert potvrdil, že oba patřili k militantnímu dobrovolnickému útvaru a získali vyznamenání.

Související články

Další články