Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tříletá Johanka zesnulé Lucie (†30): Řekli jí, že se maminka už nikdy nevrátí, ona ji bránila při čištění zoubků

Jak se malá Johanka dozvěděla, že se už maminka nikdy nevrátí?
Zdroj: archiv rodiny, Tatranská horská služba
+ Dalších 5 fotografií
Strašlivá nehoda mladé maminky Lucie (†30), která se udála o víkendu v Tatrách, rozesmutnila nejenom Slovensko, ale i Česko. Naprosto na dně jsou i příbuzní ženy, jež se živila jako učitelka na základní škole. Před jejím manželem Františkem stál několik hodin po tragédii obtížný úkol. Musel totiž říct dceři Johance (3), co se na svahu s maminkou stalo.

Měl to být krásný víkend, ale skončil ohromnou tragédií. Do Bachledovy doliny si vyrazila rodina z Nových Zámků, ale mladá Lucie se už domů nevrátila. Mladá maminka nešťastně spadla, zledovatělý svah klouzal a ona narazila do sloupu vleku. Rána byla o to tvrdší, že sloup nebyl ničím chráněný.

„František mi říkal, že to potom řekli Johance. Ptala se, kdy přijde maminka, a on jí odpověděl, že maminka se už nikdy nevrátí,“ popsala ředitelka školy, ve které Lucie pracovala.

Je jen stěží představitelné, jaká atmosféra musela panovat v chatě, kam si rodina původně přijela odpočinout a pobavit se s kamarády. Všem nejvíc ležely na srdci pocity malé Johanky, která během několika málo okamžiků přišla o maminku.

„Ráno si prý šla vyčistit zoubky s jednou z kamarádek a ta jí říkala, že si má nejdřív po vodou namočit kartáček a až pak dát pastu. Ona jí odpověděla, že ne, nejdřív pastu a potom pod vodu, tak mě to učila maminka,“ dodala ředitelka Iveta Rajčániová se slzami v očích pro čas.sk.

Smuteční nálada panuje i na škole, kde měl Lucii každý rád. Na chodbě visí parte a nad budovou vlaje černá vlajka. U brány pak vzniklo pietní místo, kam rodiče kladou svíčky a věnce. Nikdo nemluví o nikom jiném než o milované a hodné Lucii, kterou mají Tatry na svědomí.

Související články

Další články