Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Triky podle hygge, kterými uděláte ze svého bytu šťastnější a útulnější domov

Znáte pojem hygge? Dánský trend a slovo, které se dá přeložit také jako útulnost nebo pohoda. Dánové hygge milují. Je to ten nejjednodušší způsob, jak se nejenom doma cítit lépe. Inspirujte se jím také.

Znáte pojem hygge? Dánský trend a slovo, které se dá přeložit také jako útulnost nebo pohoda. Dánové hygge milují. Je to ten nejjednodušší způsob, jak se nejenom doma cítit lépe. Inspirujte se jím také.

Dánové jako průkopníci trendu štěstí

Dánové svým přístupem k životu nakazili snad celý svět. Hygge je totiž způsob, jak se cítit šťastnější. A právě od podzimu do jara je přístup v duchu hygge přímo nutností. Dlouhé a ponuré dny totiž přímo svádějí k tomu, abyste se zahřáli a pokusili se naladit na pozitivnější vlnu. V čem tedy hygge přesně spočívá a jak ho dosáhnout?

Naučte se praktikovat hygge v každodenním životě

Začněte myslet pozitivně. Snažte se zpříjemnit si každý okamžik, který zrovna prožíváte. Jak na to? Příklad – přijdete domů a musíte honem pro rodinu uvařit večeři. Nechce se vám do toho a rodina sedí u televize. Místo špatné nálady a naštvaného stání u plotny si otevřete víno, pusťte příjemnou hudbu a zavolejte zbytek rodiny, ať si s vámi jde povídat a pomoci vám připravit suroviny k přípravě večeře. Kromě toho, že si hezky popovídáte, proměníte nepříjemnou povinnost za pěkně a smysluplně strávenou chvilku se svojí rodinou.

Drobné věci v domácnosti, které zahřejí a potěší

Hygge docílíte i prostřednictvím vybavení v bytě. Pořiďte si deky z měkoučkého plyšového materiálu, na nohy natáhněte tlusté ponožky, které vás příjemně zahřejí, a nezapomeňte si uvařit pořádnou konvičku horkého čaje. Jeden hrnek rozhodně nestačí. To ale není všechno. Srdcem hygge jsou svíčky. Dánové jsou svíčkami doslova posedlí, a dokonce se řadí mezi největší spotřebitele svíček na osobu v Evropě. Ale pozor, jestli chcete jít v jejich stopách, vonné svíčky jsou naprosté tabu. Dánové používají pouze přírodní svíce a mají jich doma pořádnou zásobu.

Slaďte domov do bílo-šedo-měděna

Jakmile si byt zútulníte, začnete se v něm zkrátka cítit lépe. Málokomu vyhovuje bydlet v nevlídné haluzně. Na zem položte třeba měkké kožešiny, nebo jejich imitace, příjemný bude i koberec s vysokým vlasem. Pokud jste zrovna ve fázi, kdy kupujete nábytek, vsaďte na bílošedou kombinaci. Celý byt vám nádherně prosvítí. Hygge vůbec nemusí být drahou záležitostí, stačí jen chytře vybírat z letáku. Pro oživení můžete v různých doplňcích použít teplý měděný odstín, a to i na svítidla. Inspirovat se můžete například na webu profisvitidla.cz. K dojmu útulnosti přispívá i růžová a zelená barva.

Nechce se vám běhat po obchodech a zdržovat se vybíráním doplňků? Ani nemusíte. Stačí se na Kompasslev.cz podívat do akčního letáku IKEA a hned budete vědět, co vám doma nesmí chybět.

Související články

Další články