Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Třikrát se bodla sama do srdce: Policie nechtěla o vraždě nic slyšet! KDO JE KDO v kauze "zasebevražděné" Anety?

Třikrát se bodla sama do srdce: Policie nechtěla o vraždě nic slyšet! KDO JE KDO v kauze "zasebevražděné" Anety?
Zdroj: facebook.com
Policie případ Anety R. už uzavřela s tím, že dívka spáchala sebevraždu. Zřejmě kvůli akutní toxické psychóze se prý sama ubodala. Jenže pořád zbývá mnoho otazníků. Zejména jakou roli v případu hraje tajemný muž jménem Ahmad.

Dívka, která pocházela z Kladna, zemřela za podivných okolností v bytě v pražských Letňanech. Podle policie se prý sama ubodala.

Patolog napočítal celkem 13 bodnořezných ran Tři směřovaly do srdce a byly smrtící. Ptáte se, jak se může člověk třináctkrát sám bodnout? Třiadvacetiletá dívka občasně šňupala kokain. Prý ten večer ji mohla přepadnout toxická psychóza.

Policie případ uzavřela. Od začátku případu se pracovalo s verzí, že dívka se zabila sama. Nyní se už policie k případu vyjadřovat nechce.

Přesto zůstávají otazníky. Zejména Anetina matka trpí a ptá se, kde je pravda a proč musela její dcera zemřít

Jaká je role Kateřiny a Ahmada? Tedy lidí, kteří s Anetou byli během její smrti?

Ahmad a jeho byt

Klíčovou postavou celého případu je Ahmad H. I. Tento muž byl přítelem Anetiny kamarádky Kateřiny J. Právě Ahmad a Kateřina byli údajně jediní lidé, kteří s Anetou v letňanském bytě byli (Kateřina J. sice v šoku hovořila o tom, že v bytě byla i další osoba, ale tuhle linku policie nepovažovala za důležitou).

Ahmad prý spal s Kateřinou v ložnici. Když se v noci šel napít, viděl Anetu, jak obouruč drží nůž a sama se bodá do hrudníku Ahmad se podle svých slov v tom pokusil Anetě zabránit, ale nepovedlo se to.

Klíčového svědka Ahmada navíc policisté vyslechli až čtyři dny po událostech. Psychicky se totiž zhroutil a ještě ten den jej ve dvě hodiny odpoledne přijali na psychiatrii v Bohnicích, kde se už dříve léčil. Na žádost matky Anety byl také později vyslechnut na detektoru lži, což ale nelze použít jako přímý důkaz, píše web aktualne.cz.

Ahmad se údajně v Praze živí jako obchodník. Jeho styky ale údajně sahají poměrně vysoko. Kontakty na vlivné lidi má prý také Ahmadův otec. Za těchto okolností by bylo zcela logické, že vlivný otec by si nepřál, aby jeho syn byl vyšetřován kvůli podivnému úmrtí třiadvacetileté dívky.

Kateřina a kokain

Druhou osobou, která byla v bytě, když Aneta zemřela, je Kateřina J. Tuto dívku považovala Aneta za svou kamarádku. Kateřina J. byla zároveň Ahmadovou milenkou. Z výpisů z Anetina telefonu, kdy jí píše Kateřina, vyplývá, že Ahmad bral minimálně několik dní před událostmi kokain ve značné míře. "Ahmad koksuje už jak sviň i sám přes den," píše Kateřina v jedné zprávě. "Bere nějaké léky, Ascetr nebo tak nějak, na svoji výbušnost a hyperaktivitu. Jsou to nějaké léky na zklidnění," dodává ve výpovědi Kateřina o Ahmadovi. Její slova přinesl portál aktualne.cz.

Co víme o Kateřině? K tragédii v letňanském bytě se vracet nechce. Stojí na straně Ahmada a také tvrdí, že Aneta se najednou sama ubodala.

Matka a srdce

Důležitou postavou v příběhu je také Anetina matka. Od začátku případu je přesvědčená, že Aneta sebevraždu nespáchala. Tvrdí, že vyšetřování ani pitva neproběhly standardním způsobem.

Anetina matka naznačuje, že Ahmad má dobré styky s vlivnými lidmi a že na vyšetřovatele byl vyvíjen obrovský tlak.

Jedinou linkou, kterou od začátku případu sledovali, byla sebevražda. Policie od počátku případu vyloučila zavinění jiné osoby.

Matka není spokojena s tím, jak tým kolem vyšetřovatele Jana Ušelíka případ uzavřel. Najala si proto advokáta Tomáše Výborčíka a je odhodlána bojovat za pravdu až do konce.

Anetina matka poukázala na to, že z těla její dcery bylo vyjmuto srdce. Neví, kam tento orgán zmizel. Přitom dívka se podle pitevní zprávy třikrát sama bodla do srdce. A srdce je tak pro pitvu a pitevní zprávu klíčové. Dále matka nechápe, proč měla Aneta roztrhanou blůzu a podprsenku. Sama se bodala, sama si trhala šaty a vše dělala v naprosté tichosti, dokud do kuchyně nevstoupil Ahmad? A když se jí v bodání snažil zabránit, tak teprve pak došlo ke křiku?

Ušelík a klid

Důležitou postavou je také vyšetřovatel Jan Ušelík a jeho tým. Mladý kriminalista od začátku případu pracoval s verzí, že jde o sebevraždu. Že by mohl Anetu někdo zabít? To policie od začátku případu nechtěla slyšet. Proč? Kvůli tomu, že Ahmad má údajně styky?

Na případu se také vystřídalo několik státních dozorců. Případ se přehazoval sem a tam jako horký brambor. Ono když se dívka sama ubodá v přítomnosti vlivného libanonského obchodníka... Ne, tohle by nikdo dobrovolně vyšetřovat nechtěl. Zbylo to na Ušelíka a jeho tým.

Podle webu aktualne.cz postupoval tým kriminalistů hodně neobvykle. Policie nevyslechla několik svědků. Patří mezi ně i zasahující lékař, který se Anetu pokoušel zachránit. Ten uvedl, že na místě nevěděl, že je Aneta pobodaná, krvácela podle jeho slov málo. "Když jsem ji obracel, protože jsem měl podezření na zranění na zádech, cítil jsem, že je podlaha v kuchyni vlhká," popsal s tím, že podlaha v kuchyni byla zřejmě vytřená. Tento lékař také uvedl, že Kateřina J. ještě v šoku několikrát řekla, že v bytě byla JEŠTĚ JEDNA OSOBA!

Nicméně mladičký kriminalista Ušelík případ uzavřel a nyní se k němu již vracet nechce. Dívka se sama ubodala v toxické psychóze, libanonský obchodník je jen svědek a tečka. Tak to má veřejnost přijmout. Jenže takhle to nechce přijmout Anetina matka a je připravena za pravdu bojovat i soudní cestou.

Zbyly nepříjemné otázky

Mohl být v bytě ještě někdo? Ahmadův kamarád, který to na Anetu třeba zkusil? Byla dívka pod vlivem kokainu? Došlo k hádce? Kdo vzal nůž jako první? Mohl pak tento člověk z bytu v Letňanech zmizet? Až pak volali Ahmad s Kateřinou záchranku? Mohli se policisté spokojit s tvrzením vlivného člověka, že Aneta se sama ubodala? Má Ahmad skutečně kontakty, které mu umožňují mít s kriminalisty dobré vztahy?

To jsou otázky, které trápí Anetinu matku. Ta se prostě nechce smířit s tím, že dívka se sama ubodala. Matka dokonce má pocit, že tak, jak dívka podle vyšetřovatelů umřela, umřít nemohla. Možná to není ani technicky možné.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články