Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Třicítky už nečekejme. Víme, jaké bude počasí o víkendu

Jak bude o víkendu?
Zatímco v týdnu jsme si mohli ještě užívat prakticky letní teploty, o víkendu nás čeká zásadní ochlazení. To ale neznamená, že si neužijeme sluníčka. Podívejte se na to, co předpovídají meteorologové na nadcházející víkend a začátek příštího týdne.

V pátek si příliš hezkého počasí neužijeme. Přes den bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Zpočátku na západě Čech, postupně i jinde v Čechách od západu částečné ubývání oblačnosti a ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku ubývání srážek až večer. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. V Čechách slabý, na Moravě a ve Slezsku mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

V sobotu se ale začne situace postupně vylepšovat na celém území Česka, ikdyž občas ještě sprchne. Čeká nás oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Odpoledne a večer od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihovýchodě Moravy až 24 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Neděle se pak ponese ve znamení sluníčka. Meteorologové z ČHMÚ předpovídají na poslední den týdne jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Související články

Další články