Plíšková skvěle odstartovala a první sadu získala poměrem 6:2 za necelou půlhodinu hry. Serena se sotva rozehřála a už se musela na lavičce připravovat na druhý set. V něm se také Karolíně povedl prorazit její servis, jenže o tuhle výhodu hned v následujícím gamu přišla.

Druhá sada nakonec bez dalšího ztraceného podání došla až do tiebreaku, kde po vyrovnaném průběhu nakonec zápas ukončila sama Američanka. Darovala totiž využití mečbolu dvojchybou. „Jsem plná emocí a těžko se mi hledají slova. Tenhle turnaj je pro mě splněným snem. Ještě na žádném grandslamu jsem nepřešla přes třetí kolo a najednou hraji finále US Open. Jsem nadšená,“ cituje pozápasová slova grandslamové finalistky iDnes.cz.

Karolína Plíšková je vůbec první českou tenistkou ve finále US Open od roku 1983. Tenkrát se v New Yorku v boji o titul objevila Helena Suková a neuspěla proti Steffi Graf. Ve finále se střetne s Němkou Angelique Kerber, kterou před pár dny zdolala v souboji o titul v Cincinnati. Šance na první grandslamový titul je tak otevřená a my věříme, že to Karolína dokáže!