Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

TŘI VÝSTRAHY: Ženou se BOUŘKY, VICHR, POVODNĚ! Mapy, jak bude u vás

Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
meteorologové varují
Po slunečném startu nového týdne přišel do České republiky vydatný déšť. Úterý je už od rána ve znamení zatažené oblohy a neustávajícího deště. ČHMÚ vydal hned několik výstrah. Během dne by měly dorazit na celé území republiky silné bouřky.

Čechy i Moravu v úterý zasáhly intenzivní srážky. Prší na celém území a k vydatnému dešti se na Moravě přidaly i bouřky. Ty by měly podle Dagmar Honsové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu během dne přijít i do Čech. Bouřky s sebou ponesu i riziko intenzivních srážek, kdy může napršet i 30 mm.

To už může podle Dagmar Honsové znamenat problém. Po vydatném dešti z minulého týdne je půda nasáklá natolik, že už není schopna novou vodu pojmout. Výstraha silných bouřek platí do úterní 23. hodiny, kdy začnou bouřky ztrácet na síle.

Bouřky se už aktuálně vyskytují v Pardubickém a Olomouckém kraji. Riziko přívalových dešťů s možností zatopení níže položených míst, sklepů a podobně platí pro Vysočinu a kraje Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský. Stejně tak pro tyto kraje platí výstraha silného větru. Nárazy větru mohou způsobit lámání větví stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení.

Výstraha před povodněmi platí pro kraje Pardubický, Jihomoravský a kraj Vysočinu.

V galerii se podívejte na aktuální mapy srážek.

Související články

Další články