Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tři vychovatelky převáděly děti přes blikající přejezd: Magistrát jim vyměřil trest

Tři vychovatelky převáděly děti přes blikající přejezd: Magistrát jim vyměřil trest
Zdroj: reprofoto - Mall.tv / Extrémní starosta
Trest
Vychovatelky z Řeporyjí riskovaly životy dětí, když je převáděly přes železniční přejezd, který právě signalizoval příjezd vlaku. Pražský magistrát nyní rozhodl o jejich potrestání. Byla jim uložena pokuta, ovšem výše sankce nemohla být uvedena.

V únoru celou republiku zarazilo video, na kterém bylo zaznamenáno, jak tři vychovatelky převádějí děti přes železniční přejezd, jež upozorňoval, že vlak přijíždí. Pražský magistrát už o trestu pro vychovatelky rozhodl. Pro portál Novinky.cz to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

"Správní řízení je ukončeno a ženy byly pravomocně potrestány finanční sankcí podle zákona o silničním provozu. Maximální sankce je podle zákona 2500 korun," sdělil mluvčí.

Bližší informace však prozrazeny nebyly, protože správní řízení je ze zákona neveřejné. Přesnou výši pokuty tedy není možné sdělit. Již koncem února policie informovala, že vychovatelky nelze obvinit z trestného činu.

Kamera situaci zaznamenala již v únoru u vlakové zastávky Praha-Řeporyje. Na záznamu je vidět, jak se po výstražných světlech spustí závory. Vozidla zastaví v obou směrech. Následně přejede vlak. O pár vteřin později přichází zástup dětí v doprovodu tří žen, které děti popohánějí přímo pod blikajícími světly přes přejezd. Zřejmě tedy pospíchali na vlak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy