Start maratonu na letošních olympijských hrách v brazilském Riu možná přinese více mediální pozornosti, než by se očekávalo. Trojice identických estonských sester totiž bojuje o účast. Trojčata ještě nikdy na podobné akci nezávodila, doposud pouze dvojčata.

Leila, Liina a Lily, všechny tři jsou skvělé sportovkyně a mají zájem o to vybojovat pro své Estonsko úspěch. Limit pro estonské dívky je stanoven na 2:45,00. Důležitou informací je i to, že každá země může do jedné disciplíny vyslat maximálně tři zástupkyně.

Estonské trio už má limit splněn. Nejrychlejší čas drží Leila, a to 2:37, následuje Liina s 2:39, Lily pak maraton nejrychleji zaběhla za 2:40. Všechny tři se narodily 14. 10. 1985. Je jasné, že šance na nějaký z cenných kovů je takřka nulová. Svět je ale bude mít pod drobnohledem, protože vidět tři sexy blondýny, navíc takřka stejné, v jednom závodu, to není každý den.

Doufejme, že to sympatickým Estonkám vyjde a budeme se jimi moci pokochat během olympijských her. Určitě by to bylo hodně příjemné zpestření.