Sestry se narodily na jaře ´85 a název vymyslel bubeník Jiří Brábník, přezdívaný „Hadr“, který svou smrtí v roce 1996 při autonehodě málem přivedl kapelu k ukončení činnosti. Za třicet let prošlo kapelou čtrnáct hudebníků, a to nepočítáme tragicky zesnulého Františka Sahulu, který byl jejím satelitem.

Od začátku, po celá tři desetiletí, v ní vydržel jen jeden ze zakládajících členů, Tomáš Doležal alias Ing. Magor. Fanánek se přidal až o několik měsíců později, přestože ho řada fanoušků považuje za zakladatele. Třetím nejdéle sloužícím je houslista František „Káca“ Kacafírek, který se přidal v roce 1991.

Sestry budou třicítku slavit tradičně v Braníku, a to až v květnu. Aktuálně komponují a prý už to zdaleka není tak divoké jako dřív.

Parta kolem Lou Fanánka Hagena právě dokončuje studiovou novinku, kterou nazvala Fernet Underground a zařadila na ni z původně zkomponovaných 18 kousků těch 13 nejhodnotněj­ších. Kromě klasické sestavy zazní z nahrávky také smyčcový kvartet, na jehož aranžích pracoval Ota Balage.

„Stylový i textový rozptyl je široký. Dvěma písněmi se vracíme až ke svým začátkům a tehdejšímu undergroundu,“ více detailních informací zatím kapelník Tří sester Ing. Magor neodhalil.

Doplňuje pouze titul prvního singlu, který se jmenuje Plechový Ježíš.