Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tři roky od smrti Karla Gotta: Mistrův hrob stráží andělé. Nechybí ani symbol písně z Popelky

Karel Gott: Mistrův hrob stráží andělé. Nechybí ani symbol písně z Popelky
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková, koláž eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
výročí úmrtí

Přesně před třemi lety nás opustil legendární český zpěvák Karel Gott (†80). V srdcích diváků má stále své místo, což je patrné i ze vzhledu jeho hrobu na Malvazinkách. Mistrovo místo posledního odpočinku je pořád plné květin a svíček. Redakce eXtra.cz byla zjistit, jak to nyní u hrobu slavného zpěváka vypadá.

Legendární několikanásobný Zlatý a Český slavík Karel Gott zemřel ve věku osmdesáti let 1. října 2019 před půlnocí doma na Bertramce v rodinném kruhu. Příčinou jeho smrti byl oslabený imunitní systém, který už se nezvládl poprat se zákeřnou nemocí. Před skonem statečně bojoval s akutní leukémií. Jako první o jeho smrti informovala jeho mluvčí Aneta Stolzová. "Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny," řekla pro ČTK.

Následovalo i smutné vyjádření vdovy po milovaném umělci. "S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny," oznámila jeho odchod manželka Ivana Gottová.

Zanechal po sobě čtyři dcery

Po zpěvákovi, jehož písně Lady Karneval, Trezor či Když muž se ženou snídá milují lidé všech věkových kategorií, zůstala vdova Ivana (46), dvě malé dcerky Charlotte Ella (16) a Nelly Sofie (14) a starší dcery Dominika (49) a Lucie (35).

Kromě rodiny po božském Karlovi smutní tisíce fanoušků nejen z Česka, ale ze všech koutů světa. Neuplyne den, aby se na místě Mistrova věčného spočinutí neobjevila čerstvá květina či upomínkový předmět.

Když se na hrob vydala ve výročí smutného dne naše fotoreportérka, všimla si hned několika maličkostí. Kromě květin zdobí Gottův hrob několik strážných andělů různých velikostí. Nově se na větvičce vedle hrobu také objevil ptáček držící zpěvákovu fotku. Zdá se, že jde o symbol k písni Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, která zazněla v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Malí ptáčci pak zdobí i náhrobní desku.

Podívejte se do galerie, jak hrob Karla Gotta vypadá dnes.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy