Čtyřiapadesátiletý Josef Dubský s o tři roky mladším bratrem Karlem a synem Josefem si loni v létě vyhlédli na autobusové zastávce osmnáctiletou Míšu. Tu unesli do karavanového kempu na Hodonínsku a celou noc ji znásilňovali. Podle všeho si ji chtěli ponechat jako sexuální otrokyni. Míše se však podařilo druhý den ráno z kempu uniknout a zavolat pomoc. Policie je okamžitě dopadla.

Nyní Krajský soud v Brně vynesl nad muži rozsudek. Podle posudku jsou všichni velmi inteligentní a čin byl prokazatelně spáchán za účelem sexu. Mozkem celé operace byl podle všeho Josef Dubský starší, kterému soud udělil 12 let odnětí svobody.

Jeho syn byl prý pouze instruován vlastním otcem, nicméně si byl zcela vědom svých činů. Proto mu soud udělil trest nejkratší, a to osm let.

Karel Dubský tvrdil, že o činu nevěděl, až dokud nedorazili na zastávku, a jako jediný se proti rozsudku 10 let odnětí svobody odvolal.

Napadená dívka nedávno po půl roce promluvila o hrůzách, které ji potkaly. „Mám posttraumatický stresový syndrom, takže nechodím vůbec ven,“ řekla pro TV Nova. „Spíš jsem se uzavřela do sebe a tak nějak jakoby jsem to vytěsnila…“