Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tři policisté se vyfotili s Jiřím Kajínkem: Jejich šéfům to přijde nevhodné, prošetří okolnosti

Zdroj: Twitter
+ Dalších 12 fotografií
Být fanouškem omilostněného vraha se ve službách policie zřejmě nevyplácí. Tři ostravští policisté v uniformách i se zbraněmi si pořídili fotku s Jiřím Kajínkem (57). Docela nevinný snímek koluje po sociálních sítích, ale muži zákona se kvůli němu mohou dostat do trablů. Vedení policie chce nechat prošetřit okolnosti vzniku fotky.

Když policisté před budovou ostravské Vysoké školy báňské stavěli Jiřího Kajínka (57) kvůli kontrole, potom se s ním zkrátka museli vyfotit. A tak vznikl snímek, který teď koluje po sociálních sítích a vyvolává bouři ohlasů.

Většina lidí se chytá za hlavu s tím, že by se policisté neměli držet za ramena a fotit s omilostněným vrahem. „Pokud tohle v PČR přijde někomu normální, tak bych řekl, že mají fakt solidní problém,“ nechal se slyšet Vladimír.

„Fakticky je pan Kajínek legálně na svobodě, čili on se může fotit s kým chce,“ začal Michael. „To, že se na něj lepí natěšení klucí z PČR jak na rockovou star z 80. let, to už je věc jiná, nehledě na to, že jsou ve službě a k té dle mého názoru focení s bývalými vězni nepatří,“ dodal.

V ostravské policii nyní proběhne prošetření okolností vzniku fotografie. „Po zjištění všech relevantních skutečností bude věc posouzena. V případě, že bude zjištěno protiprávní jednání konkrétních policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, bude ve věci rozhodováno v souladu s aktuální legislativou,“ řekla Gabriela Holčáková, mluvčí policie Moravskoslezské­ho kraje.

Související články

Další články