Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tři měsíce utrpení a pak smrt: Zabil se gólman Svoboda (†41) kvůli OSUDNÉ NEHODĚ?

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 10 fotografií
Krutý osud
Před třemi měsíci se mu zhroutil svět. Hokejista Adam Svoboda (†41) přišel letos v lednu o všechno. Kvůli bouračce, po níž nadýchal 1,8 promile alkoholu, ho vyloučili z reprezentace a skončil i jako trenér mladých gólmanů v Pardubicích. V úterý odpoledne spáchal sebevraždu.

Psala se sobota 12. ledna, když opilý mistr světa Adam Svoboda (†41) v protisměru svým volvem napálil do felicie. Slavný gólman nadýchal 1,8 promile a i s druhým řidičem skončil v nemocnici.

Z lehčích zranění se vzpamatoval, přesto pro Svobodu byla nehoda osudnou. Skončil nejenom v hokejové reprezentaci, ale i v pardubickém Dynamu. Tam trénoval mladé brankáře.

„Vedení klubu s okamžitou platností odvolalo Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů A týmu,“ uvedl tehdy hokejový klub.

Před třemi měsíci se s ním loučili jen pracovně, teď bohužel doopravdy. Svoboda v úterý odpoledne spáchal sebevraždu. „Vyjížděli jsme k úmrtí 41letého muže na Pardubicku,“ řekla mluvčí tamějších policistů Markéta Janovská.

„S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tom, že nás navždy opustil bývalý brankář a trenér Adam Svoboda. Mistru světa z roku 2005, dvojnásobnému českému šampionovi, jenž odchytal 318 utkání za Pardubice, bylo 41 let. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým,“ loučí se pardubický klub na Facebooku.

Nejenom v hokejových šatnách se šušká, že se Svoboda s kariérními následky lednové nehody nedokázal vypořádat. Zabil se oběšením, pravděpodobně ve svém bytě.

Související články

Další články