Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tři malé holky, 10 dní, 2458 mužů: Dokument V síti odhaluje temnou stranu internetu

Zdroj: YouTube
+ Další 4 fotografie
pedofilie
Režisérské duo Vít Klusák (39) a Barbora Chalupová (26) se pustilo do projektu, jaký v Česku nemá obdoby. Celovečerní dokument V síti, ve kterém si tři dospělé ženy zahrály dvanáctileté dívky, poukazuje na temné zákoutí internetu, na který má 60 % dětí v dnešní době zcela neomezený přístup. Na falešný profil nezletilé dívky zareagovalo během 5 hodin celkem 83 mužů ve věku 26-63 let. Tito muži si byli plně vědomi toho, že komunikují s dívkou pod zákonem. Ani to jim nebránilo v tom, aby před ní masturbovali, posílali jí nahé fotky, chtěli, aby se před nimi svlékla, a někteří dokonce požadovali osobní schůzku.

Tři falešné profily nezletilých dívek, 10 dní a 2458 starších mužů, odhodlaných zneužívat děti na internetu. Snímek Víta Klusáka a Barbory Chalupové otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu, a to tak radikálním způsobem, že jen málokterému rodiči neotevře oči. Původně mělo jít jen o krátké video, když ale na falešný profil dvanáctileté Týnušky během 5 hodin zareagovalo 83 mužů, z původně malého projektu se stal celovečerní dokument s názvem V síti.

Muži, kteří dvanáctileté dívky oslovovali, je v drtivé většině vyzývali ke společné masturbaci prostřednictvím videohovoru. Od dospělých hereček, které vzhledem působí jako nezletilá děvčata, požadovali nahé fotky, sami jim posílali fotky svých intimních partií a například i odkazy na stránky s pornografickým obsahem včetně zoofilního. Z dostupných statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Klusák a Chalupová ve snímku ukazují, s čím se v internetovém prostoru děti ve věku 11–13 let potýkají.

Dokument nekončí jen v prostoru internetu, herečky se za doprovodu ochranky a šesti skrytých kamer vydají i na schůzky s predátory, kteří jim na internetu ukazovali a chtěli po nich věci, s jakými by se nezletilé dítě nemělo setkávat a s jakými se může jen těžko vyrovnávat. Filmování samozřejmě probíhalo za účasti odborníků z oblasti psychologie, sexuologie i práva, tvůrci během natáčení také několikrát komunikovali s policií.

Související články

Další články