Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tři lajny kokainu? Pivní čárky? Veřejnost se hádá o nové pražské logo. Lidem vadí i cena

Zdroj: Facebook.com
+ Další fotografie
350 tisíc
Vlnu vášnivé diskuze vyvolalo nové logo městské části Praha 3. Na sociálních sítích se objevily kritické hlasy. Lidem vadí hlavně cena. Logo bylo pořízeno za 350 000 korun. Další lidé pak spekulují, jaký význam mají tři čárky.

Autory vítězného návrhu jsou Jakub Vaněk a Barbora Micajová z Jakub Vaněk Studio. Cena loga byla stanovena na 350 000 korun.

Za poměrně vysokou částkou se ale skrývá odměna za celou vizuální koncepci. Navíc ani neotřelý a inovativní nápad není zadarmo.

„Když to vidím, zvládla by to i moje dcera. Ale jde také o nápad,“ píše na Facebooku pan Jarda. V zásadě logo rozdělilo Pražany a zejména Žižkováky na dva tábory. „Vypadá to jako čárky za pivo, takže za mě OK,“ shrnuje Martin.

Další lidé tvrdí, že logo jim připomíná lajny kokainu. Ale tvůrci neměli záměr, aby čárky připomínaly tvrdé drogy. Tři čárky mají vystihovat to, že lidé se na Žižkové setkávají a diskutují v místech, jako jsou typické pavlačové domy.

Související články

Další články