Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tři kluci z Prahy přišli o rodiče: Nejstarší začal vydělávat, aby s brášky nemusel do děcáku

Tři kluci z Prahy přišli o rodiče: Nejstarší začal vydělávat, aby s brášky nemusel do děcáku
Zdroj: Pixabay.com
smutný příběh
Úřady nechávaly dlouhé měsíce bez povšimnutí tři chlapce, kterým dopravní nehoda v čase koronaviru vzala rodiče. Policie si myslela, že informaci o smrti ženy a muže předává plnoleté osobě. Bratři se báli, že skončí v dětském domově a proto nejstarší z nich ve svých 17 letech začal vydělávat peníze, aby mohl platit složenky. Na jejich situaci se přišlo úplnou náhodou a úřady se o ní neměly jak dozvědět.

Situaci tří bratrů, kteří tragicky přišli o rodiče, na Facebooku popsala Eva Ptáčková, která se angažuje ve Skladu dětských věcí pro pěstouny na Praze 11. „Před 3 měsíci se stala tragédie, kdy tři děti ve věku , 10 a necelých 17 let přišly při nehodě o oba rodiče. Protože se nejstarší chlapec velmi bál o to, aby neskončily v dětském domově, kde prožila své dětství jejich maminka, nikde nic nenahlásil. Škola nebyla, sousedé si ničeho nevšimli. Takže vlastně nikomu nepřišlo nic zvláštního,“ vysvětlila Ptáčková.

Situace byla odhalena pouze náhodou, když byl nejstarší z chlapců přistižen při krádeži potravin. Na ty mu totiž po zaplacení složenek nezbývaly peníze. „Chlapec si z brigády rozšířil úvazek na plný a vydělával peníze na složenky, které sem tam domů přišly. Snažil se všechno zvládnout sám, děti se vlastně staraly jeden o druhého. Bohužel jeho plat stačil opravdu jen na ty platby složenek, takže na stravu a drogerii už finance nezbývaly,“ popsala Ptáčková.

Ptáčková deníku Echo24 řekla, že zřejmě došlo k pochybení na straně policie, která si myslela, že zprávu o úmrtí rodičů předává dospělé osobě. „Takže ve chvíli, kdy mu to oznamovali, chlapci bylo bez jednoho měsíce sedmnáct. Advokát chlapců nyní řeší, kdo je ten, kdo pochybil a proč k této situaci došlo,“ doplnila s tím, že OSPOD podle ní na vině není, protože se o situaci neměl jak dozvědět.

Aktualizováno:

V pondělí dne 10. srpna vyšlo najevo, že příběh je smyšlený. Redakce webu Echo24.cz se omlouvá za zprávu, kterou si neověřila. Chlapci se údajně dopustili lží - více najdete zde.

Související články

Další články