Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tři dny stáli na silnici u Baltu a čekali na pomoc. Českou rodinu zachránil hodný Polák

Zdroj: autovylet.cz
porucha
Pětičlenná rodina z Náchodska se musela během dovolené v Polsku potýkat s nemilou situací. Při návratu z města Mezizdroje se jí porouchalo auto. Manželskému páru s třemi syny nefungovaly telefony a protože nevěděli, jak si přivolat pomoc, strávili tři dny u svého auta na kraji silnice. Zachránil je až polský řidič kamionu.

Rodina si krátce před dovolenou koupila auto, které se při cestě z přímořského střediska Mezizdroje na silnici u obce Goleniow v Polsku porouchalo. Češi byli v tu chvíli bezradní - okolo nebyly žádné čerpací stanice ani domy, řidiči projíždějících aut si rodiny nevšímali. Záchrana přišla až po třech dnech.

Českou rodinu u silnice spatřil okolojedoucí polský řidič kamionu Mariusz Mazurek. Ten okolo ní nejdříve jen projel, pak se ale vrátil, aby jí pomohl. Všem členům poskytl vodu a o situaci po telefonu informoval svého nadřízeného, který kontaktoval záchranné složky a velvyslanectví ČR v Polsku, které se s rodinou během několika málo chvil spojilo.

Vyčerpané rodině se následně rozhodli pomoci i obyvatelé obce Goleniow. Majitelka místního hotelu JF Duet jí poskytla ubytování zdarma a pozvala je na příští rok na dovolenou. Poruchu na autě opravili mechanici v místním autoservisu, jelikož ale rodina neměla dost peněz na zaplacení, podle TVN24 za ni účet zaplatil neznámý podnikatel.

Související články

Další články