Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tři auta v Dolních Počernicích se zničehonic propadla do jámy: Musí je vytáhnout jeřáb

Tři auta v Dolních Počernicích se zničehonic propadla do jámy: Musí je vytáhnout jeřáb
Zdroj: HZS Praha
Havárie
V průběhu sobotního dopoledne došlo v Dolních Počernicích k havárii vodovodu. V důsledku toho se do havárií vzniklé jámy propadly tři osobní automobily. Vozidla z jámy bude muset vyprostit jeřáb.

Tři osobní automobily se v sobotu dopoledne propadly do jámy v Dolních Počernicích. Vytvoření jámy má na svědomí havárie vodovodu v Madarově ulici, kde praskl nejstarší přivaděč z káranské vodárny do Prahy. Dodávky vody ovšem nejsou omezeny.

"V půl desáté jsme dostali ohlášení, že do jámy v Dolních Počernicích, která vznikla po havárii vody, se propadla tři vozidla," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na místo vyrážela jedna jednotka hasičů. Hned po příjezdu zjistili, že v propadlých vozidlech nikdo nebyl. Hasiči samozřejmě prověřili, jestli z aut něco nevytéká a jestli není poškozen motor.

"S ohledem na to, jak jsou vozidla v jámě umístěna, je potřeba těžká technika na jejich vytažení. Povolali jsme jeřáb," vysvětlil Kavka.

Krom hasičů na místo dorazili také zaměstnanci vodovodů a kanalizací, aby zjistili únik vody. "Odstranili jsme to největší nebezpečí a odjeli. Nyní to tam zajišťují vodovody a kanalizace. Domlouvá se, jak jeřábem vytáhnout auta. Jaká vznikla škoda, to my nezjišťujeme, pravděpodobně na autech nějaká vznikla," doplnil Kavka. Případem se podle Kavky bude dále zabývat policie.

Jak to na místě vypadá, se podívejte do fotogalerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy