Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Třetina žen randí s muži jen proto, aby měla jídlo zdarma, tvrdí odborníci

Zdroj: profimedia.cz
výzkum
Nová studie publikovaná v pátek v časopisu Society for Personality and Social Psychology prokazuje, že čtvrtina až třetina heterosexuálních žen randí i s muži, kteří je nepřitahují. S takovými muži jdou obvykle na rande do luxusní restaurace v momentě, kdy jim samotným dochází peníze, nebo se jim zkrátka jen nechce vařit.

Tato studie vychází hned ze dvou průzkumů, z nichž jeden probíhal s 820 ženami a druhý s 327. Odborníci Brian Collisson, Jennifer Howell, Trista Harig z univerzity Azusa Pacific se dotazovaných žen ptaly, zda někdy vylákaly muže na rande pouze proto, aby jim zaplatil večeři. V prvním průzkumu odpovědělo ano 23% žen, ve druhém pak 33%.

Psychologové mimo odpovědí zaznamenali i to, že na ženách, kterým připadá zvaní mužů na rande jen za účelem zaplacení jejich jídla společensky přijatelné, jsou znatelné projevy negativních povahových vlastností. Takovými jsou například machiavellismus, narcismus nebo psychopatie

Tyto dámy prý navíc tíhnou i k navazování známostí na jednu noc, předstírání orgasmů a posílání nahých fotek. Jedna z dotazovaných žen výzkumníkům zcela otevřeně řekla, že kdyby byla na rande donucena zaplatit sobě nebo dokonce i partnerovi, nemohla by si v následujících týdnech dovolit nakoupit jídlo ani k sobě domů.

Související články

Další články