Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Třetí nahrávka je nejhorší! Babiš chtěl články proti politické konkurenci dokonale načasovat!

Na internetu se objevily nahrávky, ve kterých se ministr Andrej Babiš baví s jedním z novinářů o tom, jaké články bude vydávat skupina Mafra. Oponenti Andreje Babiše tvrdí, že ministr ovlivňuje média, která vlastní.

Na internetu se objevil v pořadí třetí záznam, na kterém se baví Andrej Babiš s bývalým novinářem MF DNES Markem Přibilem. Záznamy zveřejňuje twitterový účet založený pod názvem Skupina Šaman.

Na první nahrávce byly vulgární komentáře mířené proti koaličním politikům, na druhé Babiš a Přibil řešili, kdy a jak vydat v novinách kauzy politiků z ČSSD.

Na třetím záznamu diskutují o policejním spisu Beretta, kdy měl bývalý šéf oddělení korupce na protikorupční policii Radek Holub podle vyšetřování zneužít své funkce a zdiskreditovat právníka Karla Muzikáře.

„Já bych to načasoval někdy před ten jejich sněm socanskej a něco před volbama,“ odpovídá šéf ANO.

Jinak odmítá Babiš nahrávky komentovat, dokonce odmítl vystoupit v pořadu Václava Moravce. „Já už k tomu řekl vše. Evidentně jsem se stal obětí cílené provokace nastrčeného agenta, který mě měl kompromitovat. Teď vypouští na veřejnost sestříhané nahrávky, kde jsem ale i tak velmi pasivní,“ řekl redakci iDNES.cz.

Související články

Další články