Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Konec napínání. Hlavní host karlovarského festivalu odtajněn. Přiletí hvězda X-Menů a Rockyho

Hugh Jackman a Liev Schreiber v X-Menovi.
Zdroj: Twentieth Century-Fox Film Corporation
+ Dalších 5 fotografií
Hvězdný host

Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary nás dlouho napínali, nyní je ale vše potvrzené. Třetím a hlavním hostem, který přijede na zahájení festivalu, bude americký herec, scenárista a režisér Liev Schreiber (54). Ten se do povědomí diváků nejvíce zapsal svými rolemi v X-Menovi, K zemi hleď! nebo v seriálu Ray Donovan. 

Je to oficiální. Po potvrzených hercích Beniciu Del Torrovi a Geoffrey Rushovi, kteří dorazí na zakončení festivalu, se na zahájení objeví americký herec, scénárista a režisér Liev Schreiber. Na festival se vrací po osmnácti letech, jak uvedli pořadatelé na oficiálních stránkách.

Pestrý filmový výčet

V roce 2004 zde společně s hercem Elijahem Woodem představili v Čechách natáčený snímek Naprosto osvětleno (Everything is Illuminated, 2005). Filmová adaptace knihy Jonathana Safrana Foera, která je příběhem mladého Američana, hledajícího své kořeny na Ukrajině, byla Schreiberovým režijním debutem. Film získal v roce 2005 cenu Laterna Magica a ocenění Biografilm Award na filmovém festivalu v Benátkách.

Téma Foerovy knihy bylo pro režiséra blízké, protože i rodina jeho matky má předky v ukrajinské židovské komunitě. Liev Schreiber se ve filmové a televizní tvorbě pohybuje jako herec od poloviny 90. let. Jeho filmografie zahrnuje v desítkách rolí atraktivní hollywoodské tituly různých žánrů – například romantickou komedii Kate a Leopold, akční snímek Nejhorší obavy (The Sum of All Fears, 2002), sci-fi X-Men Origins: Wolverine (2009), mysteriózní drama Manchurianský kandidát (The Manchurian Candidate, 2004), sportovní životopisy Tah pěšcem (Pawn Sacrifice, 2014) nebo Skutečný Rocky Balboa (2016), či loňský hit Netflixu K zemi hleď! (Don ́t Look Up, 2021).

Nominace na Zlatý globus

Za hlavní roli v televizním seriálu Ray Donovan byl Liev Schreiber pětkrát nominován na Zlatý globus a třikrát na Primetime Emmy. Dlouholetá filmová série byla v letošním roce završena snímkem Ray Donovan: The Movie (2022), na kterém se podílel i jako spoluscenárista a výkonný producent, jak stojí v CSFD.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy