Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Třetí cestovní kancelář zrušila všechny letní dovolené, klienti Alexandrie dostanou vouchery

Zdroj: Profimedia
koronavirus
Klienti cestovní kanceláře Alexandria, kteří měli objednanou dovolenou odteď do 31. srpna, na ni neodletí. Společnost kvůli omezením v souvislosti s koronavirem všechny zájezdy zrušila. Lidé dostanou vouchery. Minulý týden se stejně rozhodly i cestovky Exim Tours a Fischer.

Podle zástupců cestovní kanceláře neodrážejí zprávy o uvolňování režimu na hranicích jednotlivých států realitu. "V tuto chvíli stále není jasné, do které země a za jakých podmínek bude možné cestovat. Jen velmi málo zemí již vydalo konkrétní nařízení upravující provoz hotelů v létě 2020,“ píše se v prohlášení Alexandrie.

Všechny zájezdy s datem odletu či odjezdu do 31. srpna proto společnost zrušila. Spatřuje problém i v tom, že země nemají připravený scénář postupu pro případ, že se nemoc covid-19 znovu začne šířit.

"I když v hotelech budou připraveny takzvané karanténní pokoje, stále neexistuje odpověď na otázku, co se stane se zákazníky, kteří onemocní. Podle již existujících pokynů mohou odpovědné místní orgány rozhodnout i o umístění ve státní karanténě, tedy mimo hotel. Není také vyřešeno, jakým způsobem a za jakých podmínek proběhne jejich návrat zpět do ČR, ale hlavně hotel i přes výskyt covid-19 může a bude fungovat dál i přes riziko, které z toho vyplývá pro jeho hosty,“ vysvětluje cestovní kanceláře.

Po Exim Tours a Fischer se jedná už o třetí cestovku, která zrušila všechny letní dovolené. Lidé, kteří už uhradili plnou cenu nebo zálohu, obdrží voucher.

Související články

Další články