Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Třetí cestovní kancelář zrušila všechny letní dovolené, klienti Alexandrie dostanou vouchery

Třetí cestovní kancelář zrušila všechny letní dovolené, klienti Alexandrie dostanou vouchery
Zdroj: Profimedia
koronavirus
Klienti cestovní kanceláře Alexandria, kteří měli objednanou dovolenou odteď do 31. srpna, na ni neodletí. Společnost kvůli omezením v souvislosti s koronavirem všechny zájezdy zrušila. Lidé dostanou vouchery. Minulý týden se stejně rozhodly i cestovky Exim Tours a Fischer.

Podle zástupců cestovní kanceláře neodrážejí zprávy o uvolňování režimu na hranicích jednotlivých států realitu. "V tuto chvíli stále není jasné, do které země a za jakých podmínek bude možné cestovat. Jen velmi málo zemí již vydalo konkrétní nařízení upravující provoz hotelů v létě 2020,“ píše se v prohlášení Alexandrie

Všechny zájezdy s datem odletu či odjezdu do 31. srpna proto společnost zrušila. Spatřuje problém i v tom, že země nemají připravený scénář postupu pro případ, že se nemoc covid-19 znovu začne šířit.

"I když v hotelech budou připraveny takzvané karanténní pokoje, stále neexistuje odpověď na otázku, co se stane se zákazníky, kteří onemocní. Podle již existujících pokynů mohou odpovědné místní orgány rozhodnout i o umístění ve státní karanténě, tedy mimo hotel. Není také vyřešeno, jakým způsobem a za jakých podmínek proběhne jejich návrat zpět do ČR, ale hlavně hotel i přes výskyt covid-19 může a bude fungovat dál i přes riziko, které z toho vyplývá pro jeho hosty,“ vysvětluje cestovní kanceláře.

Po Exim Tours a Fischer se jedná už o třetí cestovku, která zrušila všechny letní dovolené. Lidé, kteří už uhradili plnou cenu nebo zálohu, obdrží voucher.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy