Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Třetí až osmý den byl peklo: Eva s Petrou popsaly boj s koronavirem a jak jsou na tom dnes

Zdroj: YouTube
+ Dalších 7 fotografií
VIDEO
V polovině března dvě Češky jménem Eva a Petra ve videu popsaly, jaké to je být nakažený koronavirem. Promluvily o tom, že se mohly nakazit kdekoliv a vysvětlily, kde podle nich systém selhal. Nyní se znovu ozvaly v novém videu, cítí se dobře a čekají na výsledky testů, které mají ukázat, zda v sobě nemoc Covid-19 stále mají nebo jsou zdravé.

Petra a Eva si prošly koronavirem Jejich video obletělo celé Česko a spousta věcí, které obě ženy popisovaly, byla pro veřejnost přínosná - od vysvětlení příznaků po chování lékařů. Dnes už se cítí dobře a rozhodly se říct, jak probíhala léčba a co je nyní čeká.

Eva potvrdila, že v pondělí byly oběma ženám provedeny kontrolní testy. Ty by měly během následujících dní ukázat, zda jsou stále nakažené koronavirem nebo ne. Obě zároveň i nadále prosí ostatní, aby se chovali zodpovědně a nosili roušky.

Zhoršení stavu

Pouhý den po natočení videa se začala Petra cítit skutečně velmi špatně, její příznaky se začaly zhoršovat a musela si proto zavolat pomoc. „Po videu se mi ten stav zhoršil, nemohla jsem dýchat, takže jsem si zavolala záchranku. V nemocnici jsem zůstala tři dny. Pomohli mi tam, dali mi kapačku, z nejhoršího jsem se dostala a odvezli mě domů. Ve zprávě jsem měla, že mám ještě ke všemu zánět močových cest a ledvin. S tím se potýkám dodnes,“ popsala.

Postup nemoci

Eva promluvila o příznacích nemoci, zdůraznila ale, že je to velmi individuální. „Já jsem měla první a druhý den horečky a suchý kašel, horečka přes den klesla a dalo se ještě nějakým způsobem fungovat. Třetí až osmý den - tahle fáze pro mě byla nejhorší. Začaly šílený bolesti hlavy, páteře, celého těla. Cítila jsem extrémní bolest, únavu, vyčerpání. Spala jsem 22 až 23 hodin denně, nešlo jíst, nešlo pít, všechno bylo strašně těžký,“ vysvětlila Eva. „Nejdominantnější u mě byla ta neuvěřitelná bolest hlavy, kterou jsem v životě nezažila. Po tom osmém dni nastal zvrat, ustoupily bolesti, ale horečky přetrvávaly,“ popsala.

„Desátý až jedenáctý den v podstatě zcela ustoupila teplota a postupně začal odcházet ten kašel. Jedenáctý až osmnáctý den pro mě byl zlomový, od té doby jsem úplně bez teploty, začala ustupovat únava. Devatenáctý den od propuknutí příznaků jsem byla už úplně bez příznaků,“ řekla ve videu Eva.

Zpětný pohled

Eva i Petra se shodují na tom, že mají ty nejhorší dny zamlžené. Prý byly úplně mimo a nebyly absolutně schopné se o sebe postarat. Rovněž se ve videu několikrát zastávají lékařů, kteří dělají v této těžké době maximum. Ostatní nabádají k tomu, aby mysleli na druhé. Na celé video se podívejte nahoře.

Související články

Další články