Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Trestní stíhání Slávka Boury: Televizní hvězda popsala, jak chodí na výslechy

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
VYŠETŘOVÁNÍ
Skandál kolem party údajně převážející v kufrech drogy po celém světě, do níž policie zařadila i exhvězdu Novy Slávka Bouru (55), nabírá na obrátkách. Někdejší moderátor Rande nebo Snídaně s Novou sice od začátku tvrdí, že je obětí komplotu a nepochopení, zatím je ale stále trestně stíhaný. A konečně už došlo i na vyšetřování, které do té doby podle něj neprobíhalo!

Dělají z něj drogového kurýra, který měl z Austrálie pašovat drogy, on se brání tím, že jen pro cestovku recenzoval nové destinace a hotely Přesto jeho obvinění zatím nikdo nezrušil. K nějakým menším změnám už ale došlo.

„Žádný velký posun není. Stále se vyšetřuje, policie ale plánuje, že vyšetřování uzavře nejdřív do konce roku. Už ale proběhly nějaké výslechy, dali jsme jim výpovědi. Ale nijak moc to nesleduju,“ řekl eXtra.cz Boura.

To je pokrok, protože dřív se až Slávek divil, že si s ním vyšetřující nějak nechtějí povídat. „Poslední výslech jsem měl v dubnu nebo v květnu. Hrozně dlouho to trvá, než to zorganizují a uspořádají, lidí kolem toho je strašně hodně,“ tvrdí bývalá televizní hvězdička, která nevěří, že by ji soud mohl shledat vinnou

Bouru zatím zaměstnává psaní knížky. „Půjde o mystický román Magické zrcadlo z dob Edwarda Kelleyho o lásce, která přežila čtyři sta let. Jsou tam magické vzorce, magie, která existuje. Bude to hodně zajímavé,“ dodal Slávek Boura.

O co v případu jde

Případ, v němž je Slávek Boura jedním z obviněných, je velmi rozsáhlý. Podle strážců zákona měl být mezi zhruba 65 lidmi, kteří jsou podezřelí z toho, že působili jako drogoví kurýři mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem.

Omamné látky (kokain, heroin a pervitin) měl převážet stejně jako ostatní v kufrech s oblečením, které byly opatřeny ochranou proti odhalení rentgenem nebo speciálně vycvičenými psy. Jedna cesta měla kurýrům vynést až 150 tisíc korun.

Na české straně se případem zabývá Národní protidrogová centrála, zapojeni jsou i policisté z USA a z Austrálie.

Související články

Další články