Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Třeštíková o přátelství s narkomankou Katkou: Dala jí téměř 30 tisíc. Místo jídla si ale kupovala heroin!

Osud Katky je velmi smutný.
Zdroj: Facebook, Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Za dlouhých 14 let dokumentaristka Helena Třeštíková (68) zachytila na kameru ze života narkomanky Katky (40) momenty, které ukazují smutnou feťáckou realitu. Redakce eXtra.cz získala informace, že Třeštíková se životem zlomené ženě snažila pomoci i finančně. Přiznala, že se na ní Katka často obracela s žádostí o finanční pomoc. Celkem se dary vyšplhaly až k sumě okolo 30 tisíc korun.

Za dobu, kdy dokument vznikal, se hlavní hrdinka snažila ze závislosti na drogách dostat. Měla nejen zdravotní problémy s játry, ale byla i těhotná. Nejen to byly důvody, proč se ze všech sil snažila. Bohužel touha po droze byla nakonec silnější a podle různých zdrojů je na tom Katka dnes tak, že do svého těla vpraví dávku 7,5 gramu heroinu denně.

V začátcích, kdy se Katka snažila přemoct svou závislost, jí často finančně vypomáhala právě Helena Třeštíková. „Často volala, že potřebuje peníze. A tak jsem se jí snažila vyhovět. Sešly jsme se a já jí peníze předala. Vždy jsem jí dala, co jsem mohla. Někdy to bylo pět set korun, jindy třeba tisíc. Vždy mi říkala, že to má hlavně na jídlo nebo na osobní věci,“ prozradila nám slavná dokumentaristka.

Helena Třeštíková ale tušila, že si Katka za finanční obnosy spíše pořídí dávku drogy, než aby naplnila žaludek. „U drogově závislých to tak obecně chodí. Ale snažila jsem jí pomoct,“ dodala pro eXtra.cz Třeštíková se slovy, že Katce mohla dát celkem okolo 30 tisíc korun.

O jakých tématech si Helena s Katkou na schůzkách povídaly? Jaké měla dokumentaristka ze schůzek pocity? Připravujeme pokračování!

Související články

Další články