Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Trest smrti ho mine: Sériový vrah Joseph DeAngelo znásilnil 50 žen, 13 jich zabil

Trest smrti ho mine: Sériový vrah Joseph DeAngelo znásilnil 50 žen, 13 jich zabil
Zdroj: Profimedia.cz
soud
Před dvěma lety byl sériový vrah Joseph James DeAngelo (74) zatčen za zločiny, které spáchal v letech 1974 - 1986. Bývalý policista, který byl v sedmdesátých letech propuštěn kvůli krádeži kladiva a výcvikových pomůcek, byl nakonec obviněn z mnohem závažnějších činů. Testy DNA totiž prokázaly, že znásilnil více než 50 žen a 13 jich zavraždil. Nyní u soudu přiznal svou vinu.

Joseph James DeAngelo, kterému je přezdíváno Golden State Killer, v letech 1974 až 1986 spáchal více než 150 zločinů. Od malých krádeží po znásilnění více než 50 žen až k vraždám celkem 13 obětí. Bývalého policistu se podařilo dopadnout až v roce 2018, tedy dlouho poté, co své řádění začal a následně ukončil.

Své činy DeAngelo spáchal na jihu Kalifornie a částečně ještě v době, kdy byl policistou. Své útoky prováděl v domech v bohaté čtvrti Sacramenta, kde lidé neměli vzhledem k velmi nízké kriminalitě důvod zamykat. Lidé z jeho okolí tvrdili, že to byl skromný a milý muž, o kterém by si nikdy nemysleli, že by mohl krást, znásilňovat či dokonce vraždit.

Ačkoliv nebylo zveřejněno, co přesně přivedlo vyšetřovatele k tomu, aby Josepha z desítky let starých zločinů obvinili, nakonec ale vytáhli jeho odpadky, z nichž se podařilo odebrat vzorky DNA, které ho s nimi spojily. V pondělí DeAngelo stanul před soudem a ke všemu se přiznal.

Nemohoucí Joseph James DeAngelo

K soudu se Joseph James DeAngelo dostavil ve vězeňském oblečení, na invalidním vozíku a se štítem, který ho má chránit před nákazou koronavirem. U procesu byli přítomni i rodinní příslušníci jeho obětí. Těm se vrah ani nepodíval do očí a když soudu přiznával svou vinu, hleděl do země.

Při procesu byly čteny i některé ze svědeckých výpovědí, z nichž v jedné znásilněná žena uvedla, že má DeAngelo malé přirození. Lidé u soudu v tu chvíli začali tleskat. Další pak stáli vždy, když se hovořilo o jejich blízkých, které násilník a vrah napadl nebo jim vzal život.

Právní zástupce DeAngela uzavřel dohodu, podle které nemůže sériový vrah za své zločiny dostat trest smrti. S největší pravděpodobností dostane doživotí, ve vězení si ale reálně může vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu odsedět i jen pár měsíců. Ačkoliv rodiny obětí nyní mohly jít domů s tím, že se vrah a člověk, který jejich blízké znásilnil či okradl, dočká svého trestu, nic nezmění fakt, že spravedlnosti unikal přes 40 let a za mříže se dostal až na sklonku svého, jinak spokojeně odžitého života.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy