Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Trest pro tyrany, kteří šikanovali učitelku: Můžou skončit i za mřížemi!

Trojice studentů na střední průmyslové škole v Praze utýrala učitelku, která následně zemřela. Po internetu dokonce kolovalo video, na kterém jsou tři tyrani v akci. Každého teď zajímá, jak budou studenti potrestáni. Nejspíš budou mít konečné slovo soudy a hrozí i milionové odškodné. S informací přišel jako první deník Blesk.

Šikana na školách se stává pomalu ale jistě běžnou věcí. Tři studenti svoji učitelku utýrali až k smrti. Kdo za to nese zodpovědnost? Co se týká studentů, ti budou zřejmě vyloučeni ze školy. A protože už jsou za svoje činy trestně odpovědní, mohli by skončit i před soudem za ublížení na zdraví, výtržnost, vydírání, útisk a pronásledování.

„Jedná se o přečiny, u nichž je horní sazba pět let odnětí svobody. U mladistvých ve věku od 15 do 18 let se trestní sazba snižuje o polovinu. Hrozil by jim tedy trest dlouhý maximálně 2,5 roku,“ řekl deníku Blesk advokát Jan Černý.

Před soudem by ale mohlo skončit i vedení školy a rodiče tyranů. Ti totiž podle všeho šikanu ignorovali a nezasáhli včas. To, že rodiče svoje potomky neuhlídali, sice není trestný čin, ale celá tragédie by je mohla přijít pěkně draho.

„Dcera a matka poškozené by se mohly v civilním řízení domáhat náhrady škody za nemajetkovou újmu, tedy za bolest, kterou smrtí jim blízké osoby utrpěly,“ řekl pro deník Blesk advokát Jan Černý.

O jak vysokou částku by se mohlo jednat, zatím nelze určit. Může se pohybovat od stovek tisíc korun až po miliony. Vzhledem k tomu, že učitelka Ludmila (†55) rodinu živila, mohli by pozůstalí požadovat i odškodnění za újmu majetkovou.

Související články

Další články