Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Trenér Reinders o Procházkově historickém triumfu: Neuvěřitelný zápas, říká kouč a předvídá další senzaci

André Reinders o vítězství Jiřího Procházky v UFC: Neuvěřitelný zápas, říká
Zdroj: herminapress.cz/se souhlasem Jiřího Procházky
Předchozí Další
+ Dalších 16 fotografií
MMA

Neuvěřitelný výkon Jiřího Procházky, který o víkendu dokázal získat pás šampiona polotěžké váhy v UFC, nenechal chladným ani zápasnického trenéra Andrého Reinderse. Kouč Karlose Vémoly o výhře rodáka z Hostěradic nepochyboval, přesto byl doslova v šoku z toho, jak skvělého představení se dočkal. "To, co oba zápasníci předvedli, bylo něco neuvěřitelného," říká Reinders pro eXtra.cz a dodává, že v blízké době by mohl Procházkův úspěch napodobit i další český zápasník.

Zápas Jiřího Procházky s Brazilcem Gloverem Teixeirou se zapsal do historie hned několika věcmi. Kromě toho, že se rodák z Hostěradic stal historicky prvním Čechem, kterému se podařilo získat pás šampiona UFC, se také postaral o výkon, díky němuž se bude podle trenéra Andrého Reinderse na duel vzpomínat jako na jeden z nejlepších v prestižní organizaci.

Pro to má kouč Karlose Vémoly hned několik důvodů. "To, co oba zápasníci předvedli, bylo zkrátka něco neuvěřitelného. Jirka se nezlomil, ukázal ohromnou vůli a dokázal Teixeiru porazit, přestože ho měl Brazilec na lopatě. Mimochodem, Jirka je vůbec prvním zápasníkem, který dokázal Teixeiru ukončit na submisi," připomíná Reinders a dodává, že už jen tím se bitva zapsala do historie.

"Jirkovi patří ohromná gratulace. Byť jsem o tom vítězství nepochyboval, věděl, jsem, že to bude těžký zápas. Tenhle duel zapsal Česko na mapu MMA, už jen tím, že se česká vlajka objeví na páse UFC. Tam se totiž 'zapisují' jen země, ze kterých jsou zápasníci, kteří titul získali," pochvaluje si Reinders, který si jako kouč slibuje větší zájem o tuzemské zápasníky ze strany nejlepší bojové organizace světa.

Ohromný úspěch pro Česko

Podle Reinderse je Procházkovo vítězství triumfem na vícero frontách. "Dokazuje to hlavně to, že čeští bojovníci jsou schopní konkurovat té světové špičce. Dospěla nám generace bojovníků, kteří se pohybují na nejvyšší úrovni, což dokazuje nejen Jirka, ale i další bijci, kteří úspěšně zápasí v UFC," myslí si Reinders, přičemž mluví zejména o Davidu Dvořákovi. K němu se nyní opět přidá i Lucie Pudilová, která dostala od organizace druhou šanci a nedávno podepsala první zápas, čímž se pochlubila na Instagramu.

Hvězdný kouč ale upozorňuje, že nemusí zůstat jen u tří jmen. "Věřím ve své svěřence Matěje Peňáze a Terezu Bledou," podotýká Reinders, jehož zápasníci se na přelomu září zúčastní show Dana White's Contender Series, kde si mohou vybojovat lukrativní kontrakt. To ale podle Reinderse nemusí být konec. "Věřím, že v brzké době se připojí k českému šampionovi i někdo další z českých bojovníků," naznačuje tajemně.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy