Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Trendu aplikace FaceApp podlehlo mnoho lidí. Skrývá v sobě ale nebezpečí

+ Další fotografie
riziko
S fotkami, na kterých člověk vypadá jako důchodce, se na sociálních sítích roztrhl pytel. Trendu aplikace, která vám ukáže, jak byste mohli vypadat ve stáří, podlehla už také značná řada známých osobností. Aplikace, v rámci které zestárnete o mnoho let, ale není tak neškodná, jak by se na první pohled mohlo zdát.

FaceApp nejen ukáže, jak budete pravděpodobně vypadat ve stáří, aplikace umí člověka i omladit nebo zkrášlit. Populární aplikaci můžete do svého telefonu stáhnout sice zdarma, ale odsouhlasením podmínek dáváte přístup k datům vašeho telefonu.

V podmínkách použití aplikace se píše, že dáváte veškerá práva na fotografii samotným tvůrcům. Pokud se přihlásíte pomocí Facebooku, dá váš telefon aplikaci přístup k většině informací.

Provozovatel aplikace společnost Wireless je registrována v Rusku a podle tamních zákonů je toto v pořádku. „Pokud neplánujete špehovat ruské tajné služby nebo nechcete posílat Rusku své údaje, měli byste se podobným službám a aplikacím vyhnout,“ sdělila podle portálu The Gal Post ředitelka nevládní organizace Laboratoř digitální bezpečnosti Andrina Chulivskaya.

Mohlo by vás zajímat

Další články