Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Třebíčský hokej pláče: Trenér Radek Novák (†47) zemřel náhle na ulici, zůstali po něm dva synové

Zemřel hokejový trenér Radek Novák.
Zdroj: Repro foto Třebíčský deník
Tragédie
Velká tragédie postihla třebíčský hokej i jeho rodinu. V úterý zemřel náhle hokejový trenér a bývalý hráč Radek Novák (†47). Oblíbený kouč zemřel náhle, když se vracel s kamarády z nohejbalu. Sportovec tělem i duší po sobě zanechal manželku a dva syny. Příčinou smrti je pravděpodobně embolie.

Radek Novák s aktivním hokejem skončil už v osmadvaceti kvůli zdravotním problémům. Od té doby pracoval jako sportovní manažer a trenér áčka. Kromě toho se věnoval rodině. Ta v úterý navždy o milovaného tátu a manžela přišla.

Smrt přišla náhle

Blesku popsal své první pocity bývalý dlouholetý šéf horácké Slavie Karel Čapek. „Je to hrozný šok. Tragédie. Slovy se to nedá vyjádřit,“ řekl. Ten se o tragédii dozvěděl přímo od Radkova tatínka, který s manželkou před lety pochovali svého druhého syna, který zemřel při autonehodě.

Novák neměl na první pohled žádné zdravotní potíže. „Ještě v úterý večer vedl normálně trénink. Pak šel s partou na nohejbal a chystal se domů, aby vyvenčil pejska,“ popsal jeho poslední momenty před smrtí Čapek.

Novák se pak podle jeho slov skácel k zemi a i když se mu kamarádi i přivolaní záchranáři snažili poskytnout první pomoc, na místě oblíbený trenér zemřel. Nejvíce bude chybět manželce a dvěma synům, kteří šli oba v jeho šlépějích. „Jeden hraje v dorostu a druhý je trenérem,“ uvedl Čapek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy