Další díl Pevnosti Boyard je za námi a všichni už u toho usínají. Někteří se pořadu dokonce vyvarovali a zvolili raději jiný program. Jedinou ozdobou celého dnešního dílu byla Miss Nikol Švantnerová a herec a zpěvák David Gránský. Na ty se dalo aspoň dívat a na nic si nehráli.

„Já se hrozně bojím různý havěti a tušila jsem, že mi něco takového dají, protože lidi to budou chtít vidět. Říkala jsem si, že se z toho nemůžu sesypat a musím dokázat, že se toho nebojím,“ byla odhodlaná Nikol.

„Takže mi tam sypali na hlavu škorpiony a červy. Když jsme zkoušeli, jak zacházet se zvířaty, když mi dali gumového pavoučka, tak já jsem nebyla schopná na něj vůbec sáhnout, rozbrečela jsem se tam a úplně se sesypala… to je prostě arachnofobie,“ řekla kráska, která si v Boyardu zkusila svoje a její oblíbené slovo bylo „doprčic“.

Zato David Gránský si užil zvířátek až až. Musel se poprat dokonce i s hady. Vše ale zvládl na jedničku a s úsměvem. Trápilo ho totiž něco úplně jiného, kdy se musel překonat. „Byla to pecka – bungee jumping. Já to měl zadarmo, a ještě na Boyardu,“ byl nadšený Gránský. „Pak už jsem byl ve fázi, že i kdyby mi dali škorpiony a řekli: Sežer to. Tak bych řekl: Tak jo, no,“ směje se krasavec, který si v Boyardu také zkusil svoje.

Pevnost Boyard byla ale zase jedna velká nuda. I přes to, že se objevilo pár nových úkolů, zábavu to nezachránilo. Se sledovaností to jde také z kopce. Zatímco první díl sledovalo 1,340 milionu diváků, minulý díl to bylo stěží 900 tisíc. Lidi u televizních obrazovek show prostě nudí.

Nic zajímavého se tam neděje a člověk se prostě nemá na co těšit. Není to ani show, ale nějaké zvláštní drama, které většina soutěžících prožívá. A tak se stává, že už si další díl nikdo v televizi nepustí. Soutěžící na Pevnost Boyard snad nikdy nezapomenou, ale diváci bohužel ano. Aspoň že celebrity bojují pro peníze na dobrou věc. Pro nadaci Reach for Change vyhráli 267 100 korun.