Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Trápí vás zničené vlasy? 5 triků pro nápravu vaší poškozené hřívy!

Zdroj: profimedia.cz

Připomínají vaše vlasy počuranou slámičku? Konečky jsou roztřepené a suché? Máte zničenou hřívu? Je čas na nápravu.

1. Méně tepla je více zdraví

Většina žen a dívek už je přímo závislá na fénech, žehličkách na vlasy a kulmách. To je chyba. Přestaňte na chvíli přesušovat a pálit svoje vlasy, nechte je odpočinout i za cenu toho, že budou působit méně upraveně. Dejte vaší kštici šanci se regenerovat.

2. Hydratace

Nepřehánějte to s majonézou nebo vajíčky a olejem. Často tím vlasy ještě více zatížíte. "Použijte kvalitní vlasový hydratační produkt, nejlépe masku, kterou nechte na vlasech klidně celé odpoledne. Požádejte svého kadeřníka o radu, který produkt se hodí zrovna pro váš typ vlasů," radí kadeřník celebrit Tomáš Kislinger ze salonu Tomáš Arsov.

3. Pozor na šampony

Možná jste zvyklá si každý den šmrdlat hlavu šamponem. To je sice hezké, ale nejsme si jisti, zda to vaše vlasy a vlasová pokožka ocení. Používejte alespoň jemné šampony a ne nijaké dryáky. A pokud možno si myjte hlavu, jen když je to opravdu nutné.

4. Výběr kartáče je důležitý

Asi jste si všimla, že jsou čím dál více populární kartáče připomínající ty, s nimiž vyčesáváte svého psa. Umělé, bez rukojeti, přesně do ruky. Jsou to speciální kartáče, které nepoškozují vlasy a v zimě jim nedávají elektrický náboj. Jsou ideální i na rozčesávání mokrých vlasů a pozor! Nikdy netahají!

5. Jezte správně

Pojďme si přiznat, že ty vaše dietky mají na zničené hřívě taky svůj podíl. Pokud jste z jídelníčku vyřadila veškeré tuky, nedivte se, že vaše vlasy trpí. Dopřejte nejen vlasům, ale i celému tělu proteiny a zdravé tuky, které najdete například v ořeších nebo avokádu, a nebojte se zakápnout si salát olivovým olejem.

Související články

Další články