Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Trápí vás strie? Tohle je 7 věcí, které jste o nevzhledných jizvičkách nevěděli!

Výkyvy váhy, stres, těhotenství nebo genetika. Strie neboli pajizévky trápí štíhlé modelky i oteklé jeřábnice. Našli jste si je na těle také?

Strie patří spolu s celulitidou mezi největší strašáky a nepřátele hladké pokožky. Jsou to v podstatě drobné jizvičky, které se objevují na povrchu pokožky, zejména v problémových oblastech těla.

Jejich zabarvení se časem mění od jasně červené až po bílo-stříbřitou barvu.

Tohle je 7 věcí, které jste o nich nejspíš nevěděli.

1. Hned na úvod pro vás máme docela smutnou zprávu. Jakmile se vám jednou udělají, těžko se jich kdy zbavíte. Vlastně to nejde.

2. Nevznikají poškozením povrchu kůže, ale popraskáním elastických vláken pod povrchem. Čím je organismus starší, tím víc se strie tvoří. Oblasti, které jsou nejvíce postiženy tvorbou strií, jsou boky, břicho, hýždě, stehna a prsa. Starší matky to tudíž mají spočítané. Alespoň co se strií týče.

3. Nejčastějším obdobím vzniku strií je těhotenství, zvláště třetí trimestr. Kůže se s rychlým nárůstem bříška nedokáže dostatečně napínat, elastická vlákna praskají a vznikají trhlinky. Takže mimískům zdar!

4. Než se strie vytvoří, začne kůže většinou svědit. To by pro vás měl být alarm, že kůže není úplně v pořádku.

5. Nejdůležitější je samozřejmě prevence. Takže dostatečný přísun tekutin, správná životospráva, prokrvující masáže, promazávání ohrožených partií těla by měly být pro všechny těhule rutinní záležitosti.

6. Vykašlete se na všechny drahé a „zaručeně účinné“ krémy a dejte přednost čistému olivovému oleji nebo sádlu.

7. Strie netrápí jen ženy, ale poslední dobou jsou estetickým strašákem také mnohých mužů, kteří se nemohou vymlouvat na hormonální změny!

Mohlo by vás zajímat

Další články