Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Trápí vás obezita? Možná za to může lymfa! Čtěte, jak se zbavit oteklého těla!

Zdroj: profimedia.cz

Máte pocit, že jíte málo, a přesto máte nadváhu? Cvičíte, ale stejně máte problém s celulitidou a oplácaným tělem? Víte, že by se mohlo jednat o problémy s lymfou?

Lymfa je tekutina, která obsahuje zbytky buněk, bílkoviny, tuky, ale i zplodiny tkáňového metabolismu, viry, bakterie a nádorové buňky. Lymfa má tyhle odpadní látky odvádět pryč z těla prostřednictvím lymfatického řečiště. Řečiště ústí do krve, z krve pak jde odpad do moči pomocí jater a ledvin.

Když ve vás lymfa neproudí tak, jak by měla, zadržujete všechny tyto látky v těle a dochází nejen k otokům, celulitidě, únavě, přibírání na hmotnosti, ale i k vážným onemocněním. Co dělat?

Nutné je hlavně lymfu nakopnout. Nejúčinnější je manuální lymfodrenáž, kterou by vám měl provést speciálně vyškolený odborník.

Manuální lymfodrenáž se provádí malým tlakem, pomalým tempem a jemnou hmatovou technikou, která je velmi příjemná. Nemůže způsobit žádné bolestivé pocity, nesmí zvýšit prokrvení ošetřovaných partií. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje. Postup drenáže je nutno znát a bezpodmínečně respektovat. Předpokladem smysluplného a bezpečného provádění této metody je znalost anatomie a funkce lymfatického systému, zejména stavby lymfatických cév a průběhu lymfatického řečiště.

„Efekt manuální lymfatické masáže se podceňuje. Přitom může jednoduše a poměrně rychle pomoci při detoxikaci organismu, celulitidě, žilních problémech, zadržování vody v těle, ale třeba i při únavě, migréně a dalších zdravotních komplikacích,“ vysvětluje Jitka Řeháková z Vacu Opatov, která se lymfatickou manuální masáží zabývá už roky.

Pro správnou funkci lymfatického systému je také důležitý pravidelný přísun tekutin, pohyb a nějaká ta zdravá strava. Jak jinak.

Související články

Další články