Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Trápí vás nespavost? Sáhněte nejdříve po osvědčených bylinkách

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Patříte do skupiny lidí, kterou trápí nespavost? Špatný spánek a celkově jeho poruchy nejsou v dnešní době nijak neobvyklé. Všude je samý shon a stres, který se projevuje i na kvalitě našeho dřímání. Jak s tím tedy zatočit? Než sáhnete po dostupných lécích, zkuste raději vsadit na přírodu. Bylinky skvěle pomáhají.

Bez kvalitního spánku nás čeká špatný den. Za špatným spánkem často stojí špatný životní styl, stres a psychické problémy. Jak se však vyvarovat toho, abyste se druhý den neprobudili rozlámaní a vyčerpaní?

Chronická nespavost může vést i k různým zdravotním problémům, jako například obezitě a cukrovce. Než sáhnete po osvědčených lécích, které vám sice pomáhají, ale mají hodně vedlejších účinků, zkuste najít kouzlo v bylinkách. Jsou velmi účinné!

  • Kozlík lékařský

Tato bylina se považuje za jednu z nejúčinnějších při usínání. Je výborná na únavu spojenou se stresem a psychickými problémy. Její chuť sice nepatří mezi labužnické zážitky, ale účinky má skvělé. Uvařte si z ní čaj a uvidíte, že budete spát jako miminko. Směs sušeného kozlíku seženete v lékárnách.

  • Meduňka

Meduňka by se dala považovat za elixír života. Pomáhá k celkovému zklidnění organismu, protože díky svým vlastnostem zmírňuje bušení srdce. Skvělá je v horkém nápoji s trochou zázvoru. Meduňka je skvělou přírodní alternativou pro krásné spaní.

  • Levandule

Oblíbená fialová bylinka může nabídnout hodně prospěšných aspektů. Dá se použít v mnoha podobách, zkušené ženy ji dávají i do jídel. Nejenže skvěle působí na nervy, ale je známá i tím, že snižuje tlak. Sehnat ji můžete ve spreji, stačí jen nastříkat na polštář, na kterém spíte. Bude se vám spát jedna báseň.

Další tipy pro lepší spánek:

  1. Meditujte a dopřejte si relax.
  2. Spěte v úplné tmě.
  3. Dopřejte si před spánkem teplou koupel.
  4. Snižte příjem kofeinu.
  5. Založte si deník, do kterého budete psát, co se vám každý den povedlo.
  6. Vypněte myšlenky a snažte se myslet na spánek.
  7. Pusťte si uklidňující hudbu, kterou máte rádi.

Související články

Další články