Bez kvalitního spánku nás čeká špatný den. Za špatným spánkem často stojí špatný životní styl, stres a psychické problémy. Jak se však vyvarovat toho, abyste se druhý den neprobudili rozlámaní a vyčerpaní?

Chronická nespavost může vést i k různým zdravotním problémům, jako například obezitě a cukrovce. Než sáhnete po osvědčených lécích, které vám sice pomáhají, ale mají hodně vedlejších účinků, zkuste najít kouzlo v bylinkách. Jsou velmi účinné!

  • Kozlík lékařský

Tato bylina se považuje za jednu z nejúčinnějších při usínání. Je výborná na únavu spojenou se stresem a psychickými problémy. Její chuť sice nepatří mezi labužnické zážitky, ale účinky má skvělé. Uvařte si z ní čaj a uvidíte, že budete spát jako miminko. Směs sušeného kozlíku seženete v lékárnách.

  • Meduňka

Meduňka by se dala považovat za elixír života. Pomáhá k celkovému zklidnění organismu, protože díky svým vlastnostem zmírňuje bušení srdce. Skvělá je v horkém nápoji s trochou zázvoru. Meduňka je skvělou přírodní alternativou pro krásné spaní.

  • Levandule

Oblíbená fialová bylinka může nabídnout hodně prospěšných aspektů. Dá se použít v mnoha podobách, zkušené ženy ji dávají i do jídel. Nejenže skvěle působí na nervy, ale je známá i tím, že snižuje tlak. Sehnat ji můžete ve spreji, stačí jen nastříkat na polštář, na kterém spíte. Bude se vám spát jedna báseň.

Další tipy pro lepší spánek:

  1. Meditujte a dopřejte si relax.
  2. Spěte v úplné tmě.
  3. Dopřejte si před spánkem teplou koupel.
  4. Snižte příjem kofeinu.
  5. Založte si deník, do kterého budete psát, co se vám každý den povedlo.
  6. Vypněte myšlenky a snažte se myslet na spánek.
  7. Pusťte si uklidňující hudbu, kterou máte rádi.