Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Levandule odvane stres, rozmarýn je jako droga! Podívejte se do babiččiny lékárny

Naše babičky využívaly sílu bylinek.
Zdroj: pixabay / profimedia
+ Další fotografie
Každého čas od času přepadnou chmury a deprese. Pokud na sobě pozorujete negativní vlivy a necítíte se ve své kůži, zkuste sáhnout po osvědčených bylinkách. Při prvních příznacích vám tyto pomocníci dokáží zahnat vaše nálady a navíc jsou to přírodní produkty, které používali i naši předci.

Úzkost, deprese či jen přepracovanost. Tyto nálady občas padnou na každého člověka. Nemusíte však hned běžet k psychiatrovi, aby vám předepsal zázračné tabletky. Řešení může být o dost jednodušší. Se splínem se dá bojovat pomocí přírody. Osvědčené bylinky našich prababiček jsou tedy jasnou volbou.

Určitě to znáte, když vás přepadne špatná nálada a jste ve stresu, sáhnete po meduňkovém čaji, který je velmi oblíbený. Ovšem nemá tak magickou sílu, jako některé další byliny. Co když nepomáhá a potřebujete větší dryák? Příroda je mocná a skrývá několik dalších bylinek a zázraků, které vám v tomto boji pomohou.

Třezalka tečkovaná je známá pro své velké schopnosti zmírnit i deprese těžšího kalibru. Udělat z ní můžete čaj, ale dnes se v lékárnách prodávají i přírodní tabletky z této léčivé rostliny. Antidepresivní účinek rostliny však nenastupuje okamžitě, ale až po určité době používání. Neměla by však být používána spolu s dalšími bylinkami nebo jinými léky. V tomto případě by vám mohla spíše uškodit.

Levandule je také známá antistresová rostlina, a to hlavně díky své příjemné vůni. Stačí koupit olejíček nebo rovnou usušenou bylinku, kterou dáte v noci pod polštář. Uvidíte, že za chvíli usnete jako miminko a chmury odezní během noci. Levandule umí krásně zklidnit pocuchané nervy.

Také heřmánek či v podstatě i obyčejný rozmarýn působí na nervy a uvolňuje vnitřní napětí. Měli byste však být trochu obezřetní, protože tyto přírodní zázraky by se neměly užívat moc často. Mohlo by to přivodit mnoho negativních účinků, jako je třeba ztráta soustředění. Zkuste tedy k rostlinám přidat ještě další druh meditace. Co takhle jóga?

Související články

Další články