V současné době se cholesterol léčí každodenním užíváním léků, které ho snižují, ovšem samy o sobě představují léky pro pacienta velké riziko. Právě tyto léky mohou způsobovat svalovou slabost, bolesti nejrůznějšího druhu, ale i vážné poškození mozku.

Vědci si stále lámali hlavy, čím tento problém vyřešit. A přišli skutečně se zajímavým zjištěním. Léky na snížení cholesterolu už nemusíte užívat, stačí je nahradit brazilskými ořechy para. Po provedení rozsáhlého testování je tu motivující výsledek.

Hladina vysokého cholesterolu v krvi se po konzumaci ořechů začala snižovat, a to už po 9 hodinách, což je skutečně šokující rychlost. Jen pro vaši představu, po chemických lécích se začne cholesterol snižovat přibližně po 4 dnech, a to musíte léky užívat každý den. Není tedy na čase vyměnit prášky za dávku ořechů?

Pokud se ptáte, co je na brazilských ořeších tak léčivé, jde o jejich vysoký obsah selenu. Ten je v těle velmi důležitý, a to i pro správnou funkci imunitního systému, kardiovaskulárního systému a dokonce brání oxidaci lipidů. Neváhejte tedy, a pokud trpíte vysokou hladinou cholesterolu v krvi, sáhněte po brazilských ořeších.