Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Trápení Marty Kubišové: Po pádu Bohemia Energy na ni útočí hejno šmejdů

Marta Kubišová na snímku z roku 2014. Už tehdy zlobilo zdraví.
Zdroj: Showpix
trable

Po říjnovém krachu Bohemia Energy, jejímž náhončím se povedlo na chodbě činžáku přemluvit k podpisu i stárnoucí národní ikonu Martu Kubišovou (79), statisíce lidí stále ještě nenašly náhradního poskytovatele elektřiny. Platí proto často přemrštěné částky dodavatelům poslední instance. U něho musí zůstat zatím i symbol sametové revoluce. Zpěvačka se k situaci vyjádřila pro eXtra.cz.

Jak se chovají energetičtí kverulanti

„Náhončí“ firmy používali různé agresivní a nekalé obchodní praktiky. Slibovali ušetření obrovských částek (často zcela nepravdivě), a když se pak napálení dozvěděli, co podepsali, a chtěli převod dodavatele energií zrušit, operátoři jim často sprostě lhali, že to nejde, za což pak Energetický regulační úřad dával poměrně vysoké pokuty. Objevovaly se údajně i výhrůžky, že pokud zákazníci odstoupí od smlouvy o dodávkách, seberou jim elektroměr a budou dlouho bez elektřiny.

Mezi jejich „oběťmi“ byli často i bezradní senioři. „Jsem bohužel neopatrná a nechala jsem se přemluvit, abych k nim přešla. Bloudil nám tu po domě nějaký mladý muž a nakonec se mu povedlo to, že jsem k nim přešla. Říkala jsem mu, že jsem pomalá a nechci nic vyřizovat, ale přesvědčil mě, že vyřídí vše za mě,“ řekla eXtra.cz již den po krachu Bohemia Energy Marta Kubišová.

Marta Kubišová: Útok smečky šmejdů

Po dvou měsících ale stále ještě náhradního dodavatele elektřiny nemá.

„Převod mi zařizuje kamarádka. Ta mi to má vyřídit u Pražské energetiky. Ale představte si, že když vyšlo, že jsem takhle dopadla s Bohemia Energy, volalo mi hned několik těch šmejdů. A dokonce i na pevnou linku, kterou nemám veřejnou,“ řekla eXtra.cz udivená pěvecká modla Marta Kubišová.

A i když si momentálně musí vystačit se službami dodavatele poslední instance, nestojí ji to majlant.

„Naštěstí první záloha byla nízká, ještě o něco menší, než byla u Bohemia Energy. Počítaly jsme to s kamarádkou a vypadá to, že bychom u PRE asi platily ve skutečnosti méně než u těch údajně levných Bohemia Energy. Během své kariéry jsem si nevydělala tolik, abych si našetřila nějaký finanční polštář. Kdybych tedy teď měla platit násobky dodavateli poslední instance, byl by to problém. To se naštěstí nestalo,“ přiznává národem oblíbená zpěvačka, kterou předchozí režim úplně odstřihl od možnosti veřejně vystupovat.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy