Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

+ Dalších 6 fotografií

Prvorozený syn moderátorky Alex Mynářové se narodil v den jejích vlastních narozenin, avšak stalo se tak celý měsíc před plánovaným termínem porodu. Manželka Vratislava Mynáře, bývalého kancléře exprezidenta České republiky Miloše Zemana, v pořadu eXtra Host uvedla, že její nejstarší dítě je dlouhodobě nemocné.

Vážná nemoc

Syn Alex Mynářové, který se jmenuje Vratislav po svém otci, patří k předčasně narozeným dětem, což s sebou bohužel může nést i zdravotní komplikace. "Byl nějakou dobu v inkubátoru, byli jsme i déle v porodnici a pak jsme samozřejmě velmi intenzivně chodili na kontroly k pediatrovi, ale zdálo se, že tam není nic, co by ho mohlo v budoucnu omezovat," řekla moderátorka v pořadu eXtra Host.

Její prvorozené dítě bylo prý zdravé a rychle dohánělo i váhový handicap předčasně narozených miminek. "V pozdějším věku, tak kolem tří, čtyř let, jsme u něj zjistili oční vadu a teď poslední dva roky se potýká s glumerulonefritidou, což je chronické onemocnění ledvin," řekla manželka bývalého kancléře Vratislava Mynáře.

Původ opakovaných zánětů ledvin jejího syna prý zatím není známý. "Těžko říci, jestli to může souviset s předčasným narozením, či nikoli. Tu odpověď nám nikdo nedá, takže je možné, že to předčasné narození na něm opravdu nezanechalo žádné následky," uvedla Alex, která dlouhodobě pomáhala matkám předčasně narozených dětí, které na tom byly bohužel zdravotně mnohem hůře než malý Vratislav.

Roční léčba

Starší syn Mynářových musel být kvůli své nemoci pod pravidelným dohledem odborníků. "Docházel na takzvanou biologickou léčbu, kterou lékaři zahájili loni na jaře, a letos na jaře byl na poslední dávce té léčby. Ta obnáší to, že jde do Motola, tam je jeden den a kapou mu tu léčbu a pak večer odchází domů," popsala moderátorka vlastního pořadu v Českém rozhlasu.

"Teď v červnu jdeme znovu na kontrolu a pak se uvidí, jak se to bude vyvíjet. Nikdo nám nedokáže říci, že to bude úplně v pořádku, což asi už nebude, protože ty ledviny jsou tou nemocí poničené, ale jestli to vydrží bez jakýchkoli omezení, nebo jestli se to zhorší, nebo zlepší, to nám v tuto chvíli nemůže nikdo říct," dodala s tím, že je prý pro dítě lepší, když takovou nemoc prodělá v nižším věku než v rané dospělosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy