Brno má za sebou svůj Ples v opeře a nutno říct, že v Praze proslavené píárky Gábiny Partyšové a vyváděním Ornelly Štikové mají o čem přemýšlet.

Ples se totiž věčně druhé moravské metropoli až na pár úletů celkem povedl.

Předně – „Highlander“ Christopher Lambert (56), kterého slíbil spolupořadatel Jaro Slávik (39), skutečně dorazil, a i když jeho tanec s Miss Klondajk Janou Doleželovou (32) byl hodně k smíchu a zapomněl si smoking, přítomné dámy na něm mohly oči nechat.

To samé platilo o Dominice Mesarošové (28), které to sakra slušelo, stejně jako chameleonce Gábině Partyšové (35), která jako jediná celebrita umí pořadatelům Prahy i Brna tvrdit, že je „jejich“. Do plesu se infiltrovala pomocí věrného druha Jara, se kterým se vzájemně všude tlačí, a dokola všem připomínala, že se v Brně narodila a právě odtud vyrazila v devatenácti do Prahy za Koktou, pardon, za štěstím. V Praze bude za tři týdny pro změnu tvrdit, že v Brně jsou trapní, a jen díky ní to i letos Praha vyhraje. No nic, jejich problém, že jí to žerou.

Za frajera večera byl Jan Tříska (77), který se dostavil v džínách a košili s tím, že se do kostýmu převlékne později, čímž dokázal, že skutečně mimořádně výrazná osobnost může přijít prakticky v čemkoli, což podtrhla cvičenka a záletnice (eXtra se na ni chystá se supernevěrnickou kauzou) Hana Kynychová (45), která tasila dvorce svých silikonů.

Poraženou večera byla jednoznačně Kateřina Kristelová (34), která dostala vstup zadara díky mocné přímluvě své přítomné PR koordinátorky a vlivné novinářky Gábiny, ale nebýt jí, prakticky nikdo ji na akci ani nefotil, ani nezaregistroval, protože nechat ji moderovat třeba jen tombolu, byť zadara, to si pořadatel nelajznul.

Legrační byla i nepřítomnost miliardáře Karla Janečka, který už je samozřejmě zpět u Jany Doleželové, ale ta stále hledá způsob, jak se ctí vyklouznout ze silvestrovského trapasu, kdy si ji vychutnal v televizi.

O překvapení plesu se pak postarala nebohá manželka Jara Slávika Andrea, která se v ČR moc neukazuje kvůli strachu z dotěrných dotazů médií na dvojí život jejího chotě, ale do Brna si ještě troufla, zatímco jindy se vedle záletného čahouna ukazuje jen na Slovensku, kde nevěra a odlišná sexualita neexistují, takže o Jarovi se tam píše celkem pěkně.

Podtrženo sečteno, Brno mělo na plese (až na Kristelovou) celou řadu skutečných celebrit a akce měla (až na Kristelovou) vysokou úroveň, takže Praha má o čem přemýšlet!