Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Trapas v Rusku: Češi si museli před zápasem zazpívat hymnu sami

Zdroj: TV Nova
přehmat
Pořádný trapas se podařil organizátorům hokejového turnaje Channel One Cup v Rusku. Před zápasem mezi Českem a Švédskem pustili českým hráčům kazašskou hymnu. Přehmat však nedokázali napravit a proto muselo zasáhnout publikum. Několik desítek fanoušků, kteří přijeli do Moskvy podpořit české hráče, tak zazpívali hymnu sami.

Hymny "Kde domov můj" se čeští hráči před zápasem se Švédskem nedočkali. Alespoň z reproduktorů. Organizátoři zápasu totiž pustili místo hymny české hymnu kazašskou. Trenér Říha i hráči v tu chvíli nechápavě kroutili hlavou.

Organizátoři nebyli ale vůbec schopni svou chybu napravit a tak začali zpívat alespoň fanoušci. Těch přijelo do moskevské VTB Areny několik desítek a situaci částečně zachránili.

I když se organizátoři za omyl omluvili, českým hráčům chyběla před zápasem potřebná motivace. Češi měli ještě v rámci turnaje šanci bojovat o vítězství. Bohužel Švédsku podlehli 1:3 a na Channel One Cupu tak skončili poslední. Mohla za negativní výsledek právě chybějící česká hymna?

Související články

Další články